Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wymień się poezją

W Kaliszu powstał Punkt Wymiany Poezji. Tabliczka z poezją zawisła w lokalu Cafe Calisia przy Alei Wolności 6. Inicjatywa ta funkcjonuje już w kilkunastu polskich miastach.

Inicjatorem akcji jest Pan Jakub, który pierwszą ramkę zawiesił w Poznaniu. W Kaliszu punktem zajmuje się Pani Anna Lewandowską ze swoją córką Leną. Panie liczą, że akcja przyjmie się w Kaliszu i będziemy obserwować wierszową wymianę. Celem jest kreatywne dzielenie się twórczością, która uwrażliwia nas na świat oraz docenienie piękna, jakie niesie w sobie poezja. Pomysłodawczynie chcą aby ludzie wyrażali siebie poprzez twórczość i aby łączyli się z innymi poprzez słowa. Ramka pozwolić ma na chwilę zatrzymać się w wirze codziennych spraw, skłonić do refleksji nad uciekającym czasem.

Można przynosić ulubione wiersze i dzielić się przemyśleniami ze światem. Wierszyki zawiesza się na wstążeczkach . Można zawiesić poezję profesjonalnie wydrukowaną bądź napisaną na zwykłej serwetce przy kawie. Śmiali mogą się podpisać, co pomoże dotrzeć do autora; można również zostawić anonim. Można przynieść swoją twórczość, trzymaną dotąd na dnie szuflady albo udostępnić cudzy wiersz, który nas zainspirował.

Anna Lewandowska deklaruje, że karteczek nie zabraknie i będą one uzupełniane. W cieplejszych miesiącach planowane jest przeniesienie tabliczki na zewnątrz, do przestrzeni miejskiej. Przyniesione dzieła będą umieszczane na fanpage’u Punktu Wymiany Poezji (https://www.facebook.com/PunktWymianyPoezjiPWP). W przyszłości mają szansę znaleźć się w Punktach Wymiany Poezji w całej Polsce oraz w planowanym tomiku, którego wydanie jest wielkim marzeniem pomysłodawcy.

Zdjęcia: Paweł Madaj

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze