Wynieśli kobietę z płonącego budynku

Wczoraj kaliscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, jednorodzinnego znajdującego się w Tłokini Kościelnej przy ulicy Nowej. Na miejsce zdarzenia dyżurny stanowiska kierowania zadysponował 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia ratownicy potwierdzili pożar budynku mieszkalnego, a od osób postronnych przebywających w pobliżu uzyskali informację, iż w środku może przebywać osoba poszkodowana.

Kierujący Działaniem Ratowniczym do budynku wprowadził ratowników w aparatach Ochrony Układu Oddechowego w celu przeszukania budynku pod kątem obecności w nim osób poszkodowanych oraz prowadzenia działań gaśniczych. W rozpoznaniu stwierdzono, iż pożarem głównie objęta jest kuchnia budynku. Podczas przeszukiwania pomieszczeń w łazience natrafiono na nieprzytomną kobietę, którą niezwłocznie ewakuowano na zewnątrz. Udzielono jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kobieta z poparzeniami I i II stopnia została przekazana następnie Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce zdarzenia i przetransportował ją do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Dalsze działania strażaków polegały na wykonaniu prac rozbiórkowych konstrukcji budowlanej, w tym przypadku był to drewniany, ocieplany strop nad kuchnią, w którym cały czas tliły się zarzewia ognia. Po wykonaniu tych czynności, cały budynek sprawdzono kamerą termowizyjną i po stwierdzeniu braku zagrożenia działania zakończono. Na miejscu obecna była również Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz Policja.

Źródło: KM PSP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze