Bryłka

Wynik równie słaby jak gra – kolejna porażka KKS-u

W meczu 30. kolejki II ligi KKS 1925 Kalisz przegrał 0-1 (0-1) z Olimpią Elbląg. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Michał Kuczałek w szóstej minucie. To trzecia porażka kaliszan na wiosnę.

KKS Kalisz podejmował u siebie będącącą na trzynastej pozycji w tabeli II ligi Olimpię Elbląg. Kaliszanie którzy zajmują drugą lokatę w tabeli, chcieli w końcu przełamać niemoc która ich dopadła od trzech spotkań. Olimpia walczy o utrzymanie bezpiecznej przewagi nad strefą spadkową. Swoje setne spotkanie w drużynie „trójkolorowych” rozgrywał Mateusz Wysokiński.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć intensywnie. Już w 4. minucie Filip Szewczyk ładnie obrócił się na linii 16 metra i oddał strzał, lecz skuteczną interwencją rozpoczął mecz Andrzej Witan. Niestety w 6. minucie po wrzucie z autu i przedłużeniu piłki świetnie znalazł się Michał Kuczałek, który głową wpakował piłkę do siatki. Olimpia prowadziła 1-0. W 27. minucie swoją okazję miał Nestor Gordillo, lecz jego strzał z rzutu wolnego minimalnie minął poprzeczkę. Swoją drugą okazję w meczu Olimpia miała w 38. minucie. Świetnym rajdem prawą flanką popisał się Maciej Famulak mijając trzech rywali, lecz jego dośrodkowanie po ziemi dobrze przeciął Maciej Krakowiak. Po pierwszej połowie goście prowadzą przy ul. Łódzkiej 1-0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 49. minucie „Duma Kalisza” wyszła z kontrą, lecz podanie Wysokińskiego słabo wykończył Sobol i bramkarz Olimpii nie miał większych problemów ze złapaniem piłki. Następne 15 minut kaliszanie bardzo nieudolnie próbowali rozgrywać piłkę, czym narażali się na kontry ze strony gości. W 65. minucie Gordillo dobrze przebił się w pole karne z piłką, lecz jego strzał został zablokowany przez obronę gości. Od tego momentu KKS zaczął przejmować kontrolę na boisku, lecz nie przynosiła ona żadnej korzyści. W 89. minucie błąd pod własną bramką Staszaka mógł zakończyć się tragicznie. Dzięki ofiarnej interwencji Smolińskiego Kacper Jóźwicki nie podwyższył prowadzenia dla „biało-niebieskich”. W doliczonym czasie gry Kaliszanie mieli ostatnią szanse na remis. Niestety Gordillo nie wykorzystał stuprocentowej okazji. Ostatecznie KKS przegrywa z Olimpią 0-1.