baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Wyniki 7. edycji Konkursu dla kuratorów

Rada Artystyczno-Programowa Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu na posiedzeniu w dniu 14 lipca 2023 roku, po zapoznaniu się z projektami nadesłanymi na siódmą edycję „Konkursu dla kuratorów” rekomenduje do realizacji projekt pt. „U M I E R A N K O” kuratorek: Idy Dziublewskiej i Gabrieli Skrzypczak.

W uzasadnieniu jury konkursu napisało:
Tabloizacja życia, poszukiwanie „prymitywnie” sumarycznego traktowania nawet rzeczy ostatecznych, doprowadziło do swoistej infantylizacji spraw poważnych, w tym śmierci. „Umieranko” to próba pokazania tego, co tak naprawdę nas przeraża i w pewnym sensie jest dla nas jedną niewiadomą.

O terminie realizacji wystawy galeria poinformuje po uzgodnieniach z autorami nagrodzonego projektu.

Jako projekt rezerwowy* wskazano projekt „Porządki Generalne”, zespołu kuratorek: Dominik Marii Głowala, Marty Marianny Kubiak i Anki Marii Rynarzewskiej.

*) Projekt rezerwowy, to druga propozycja wskazana do realizacji przez jury, w przypadku gdyby z jakichś powodów nie doszło do realizacji propozycji wygranej.

Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze