Wyniki konkursu “Prosna – pozwólmy rzece płynąć”

Rzeka Prosna ma swoje tajemnice i zachwycające miejsca. Uczestnicy tegorocznego konkursu fotograficznego Prosna – pozwólmy rzece płynąć’22 podjęli wyzwanie i pokazali wyjątkowość rzecznego ekosystemu, ale też różne aspekty życia toczącego się nad rzeką i tajemnicę jakie kryje Prosna.

Organizatorzy przyjęli 24 zgłoszenia konkursowe. W konkursie PROSNA – POZWÓLMY RZECE PŁYNĄĆ’22, udział wzięli: Anastasiia Dzhura, Andrzej Kurzyński, Andrzej Rudowicz, Andrzej Waruszewski, Bartłomiej Mazurek, Ewelina Świętczak, Igor Otorowski, Irena Drużbiak – Machcińska, Jarosław Chmielina, Joanna Plota, Karolina Bazan, Krzysztof Wydra, Łucja Zarzosa, Łukasz Poniatowski, Małgorzata Skrzypczak, Marcin Adamski, Marcin Papuziński, Mateusz Tułacz, Piotr Ignaczak, Przemysław Glinkowski, Roman Muszyński, Stefania Piotrowska, Tomasz Giernalczyk, Wojciech Domagała.

Spośród nadesłanych prac juror Maciej Garbowicz, wybrał najciekawszą pracę autorstwa Marcina Papuzińskiego. „Fotografia w śmiały sposób sprowadza nas do innej, „kaczej” perspektywy co w połączeniu z zimową atmosferą parkowego odcinka rzeki i niekonwencjonalnym kadrowaniem decyduje o atrakcyjności zdjęcia” – uzasadnia swój wybór Maciej Garbowicz. Pan Marcin Papuziński w nagrodę otrzyma aparat fotograficzny INSTAX mini 40.

Nagrodzona fotografia Marcina Papuzińskiego oraz sześć wyróżnionych zdjęć autorstwa: Łukasza Poniatowskiego, Krzysztofa Wydry, Andrzeja Rudowicza, Ireny Drużbiak- Machcińskiej, Joanny Ploty, Bartłomieja Mazurka, zostaną zaprezentowane w przestrzeni publicznej Kalisza w ramach projektu „Postój ze Sztuką” w witrynach przystanków miejskich. Wystawa odbędzie się w czasie obchodów Święta Rzeki Prosny od 26 sierpnia do 5 września 2022.

26.08.2022 (piątek) o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na podsumowanie konkursu i wręczenie nagrody oraz dyplomów do Galerii Sztuki im. Jana Tarasina. Nagrodzone i wyróżnione fotografie zaprezentowane zostaną także na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. 

Nie wszystkie nadesłane zdjęcia spełniały wymagania regulaminowe. Bark odpowiednich parametrów, w tym wymaganej rozdzielczości spowodowały, że niektórych zdjęć nie zakwalifikowaliśmy do udziału w konkursie.

Maciej Garbowicz eksploruje nowe rzeki, zwłaszcza te mniejsze. Rzeki, rzeczki i strumyki ciekawiły go od dziecka. Intrygowało go, gdzie i jak się zaczynają. Jako nastolatek wędrował z plecakiem, wędką i mapą, poznając meandry Prosny. Ta pasja zaowocowała pracą magisterską na wrocławskiej ASP, poświęconą problematyce komponentów architektonicznych w krajobrazie rzek. W ramach autorskiego projektu „Prosna od źródeł” stał się aktywnym popularyzatorem problemu oczyszczania rzek i ochrony ich naturalnych zasobów. Pasja podróżnicza i fotograficzna pozwoliła mu także na wyprawy po Nilu, rzece Amur w Rosji czy nepalskich dopływach rzeki Ganges w Himalajach. Ma na swoim koncie wyjazd do Peru i Boliwii połączony z wędkarskim polowaniem w Amazonii na Golden Dorado. Ostatnim zrealizowanym projektem była podróż do Chile i ekspedycja nad rzekę Rio Paralelo w odciętej od świata dolinie, położonej na południowych krańcach Ziemi Ognistej.

 

Źródło: Galeria im. Jana Tarasina

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

XXII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze

8 sierpnia 2022

Na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Szwacinie (gmina Godziesze Wielkie) 7...

czytaj więcej»

Paliło się na Złotej

8 sierpnia 2022

W dniu 7 sierpnia około godziny 13:00 zapłonął budynek przy...

czytaj więcej»

Wrześniowe wydarzenia 1939 r. w Morawinie!

8 sierpnia 2022

W niedzielę (7 września) w Morawinie odbyły się, tzw. „Wrześniowe...

czytaj więcej»

Czwarty Targ na Plantach już 10 września

8 sierpnia 2022

Prezydent Miasta Kalisza zaprasza do udziału w czwartym targu na...

czytaj więcej»
Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Ranking najbogatszych samorządów – jak wypadły samorządy z regionu?

7 sierpnia 2022

Ukazał się najnowszy ranking najbogatszych samorządów, przygotowany przez Pismo Samorządu...

czytaj więcej»

Wielkopolski Dzień Pszczół na Zawodziu

7 sierpnia 2022

czytaj więcej»