baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Wyniki Konsultacji Społecznych w Opatówku

Konsultacje Społeczne zostały przeprowadzone pomiędzy 26 listopada
a 15 grudnia 2021 r. na terenie Miasta i Gminy Opatówek przez stowarzyszenie
Nowoczesny Opatówek.
Zadano pytania zarówno zamknięte, jak i otwarte – dotyczące pomysłów
uczestników Konsultacji Społecznych
Ideą Konsultacji Społecznych było dowiedzenie się, jak, zdaniem mieszkańców,
funkcjonuje Urząd Gminy oraz na ile ważny jest dla nich problem skażonego
substancjami chemicznymi jeziora Pokrzywnickiego.
Gdy liczba uczestników przekroczyła 300 osób Konsultacje Społeczne zakończono.

Wyniki Konsultacji Społecznych podane przez Stowarzyszenie Nowoczesny Opatówek:

1.Zalew Szałe

Wysokie wyniki otrzymały walory przyrodnicze oraz bliskości jeziora Pokrzywnickiego we wskazaniach uczestników Konsultacji, a niskie noty otrzymały władze gminy za zarządzanie. Mieszkańcy wskazują wyraźnie i w przytłaczającej większości, że brudne Szałe to największa bolączka gminy, jego oczyszczenie to bardzo pilne wyzwanie, które, po zagopodarowaniu jeziora, przyniesie pracę i pieniądze. Tylko 10 proc. uczestników uważa zagospodarowanie Szałe za wyzwanie, które może poczekać.

Znamienne są wyniki oceny wkładu Urzędu Gminy w ratowanie Szałe. 7 proc. mieszkańców pozytywnie
ocenia wkład, a 81 proc. ocenia go negatywnie lub zdecydowanie negatywnie. Oczyszczenie Szałe jest jednym z głównych tematów zajmujących społeczność lokalną.

2.Związek z „małą ojczyzną”

Mieszkańcy Opatówka nie wykazują silnego związku z „małą ojczyzną”. Najwięcej z nich traktuje gminę, jak każde inne miejsce, a 16 proc. deklaruje, że „kocha” swoje miejsce zamieszkania. Jednocześnie 11 proc. mieszkańców chciałoby się z Opatówka wyprowadzić nawet niedaleko, bo do Kalisza. Wielu mieszkańców widzi, że zmiany na lepsze zachodzą bardzo powoli i jedynie 13 proc. uważa, że zmiany zachodzą szybko i żyje się tu coraz lepiej. Aż 44 proc. mieszkańców uważa, że nic się nie zmienia lub zmienia się na gorsze.

3.Burmistrz i Radni

Dość znaczna ilość osób nie ma zdania. Około jedna trzecia nie wie co sądzić o relacjach mieszkańców z burmistrzem i radnymi. W przypadku burmistrza 15 proc. mieszkańców ocenia możliwość i jakość kontaktu z nim zdecydowanie pozytywnie, a przypadku radnych 9 proc. mieszkańców.

4.Urząd Gminy

Mieszkańcom najbardziej przeszkadza „wąskie gardło” w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego i Drogownictwa. 37 proc. mieszkańców urzędnik pomógł sam
z siebie lub gdy został o to poproszony. Jeżeli chodzi o szybkość załatwiania spraw w urzędzie to ok. połowa mieszkańców nie ma zdania na ten temat.

Źródło: Stowarzyszenie Nowoczesny Opatówek

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze