Wyniki matur i egzaminu ósmoklasisty

W szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Kalisz, egzamin maturalny zdało 79% osób przystępujących. To wynik lepszy od średniej w województwie wielkopolskim (74,2%) i w kraju (74,5%).

Najlepszą zdawalnością może pochwalić się I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu. Egzamin dojrzałości zdało tu 99,4% uczniów. W czołówce znalazły się również III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika (98%) i II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki (95,2%).

Na egzaminie ósmoklasisty w szkołach podstawowych, prowadzonych przez Miasto Kalisz, zdający najlepiej poradzili sobie z językami obcymi. Średni wynik procentowy wynosi 67% w przypadku j. angielskiego i 73% w przypadku innego języka. Ósmoklasiści osiągnęli średni wynik z egzaminu z języka polskiego na poziomie 61%. Egzamin z matematyki zdali na 45%. Podobnie kształtują się wyniki egzaminów ósmoklasisty w skali kraju i Wielkopolski.

Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 im. Jana Pawła II – 80% z egzaminu z języka polskiego i 65% z egzaminu z matematyki. Z kolei z egzaminem z języka angielskiego najlepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 im. Józefa Piłsudskiego, osiągając średni wynik na poziomie 85%.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze