Wypadek z udziałem motoroweru w Żelazkowie

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na terenie gminy Żelazków. W wyniku zderzenia samochodu osobowego i motoroweru obrażeń doznał 52-letni kierowca jednośladu. Kierującej seatem kobiecie policjanci zatrzymali prawo jazdy.

W środę około godz. 20:30 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło na terenie gminy Żelazków. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili wstępnie przebieg zdarzenia. 26-latka kierująca seatem podczas manewru wyprzedzania, najechała na motorowerzystę wykonującego manewr skrętu w lewo. Wyniku zderzenia pojazdów obrażeń doznał 52-latek kierujący jednośladem. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przebieg tego zdarzenia.

Kierująca samochodem osobowym ma zatrzymane prawo jazdy w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, które skutkowało realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób. 

Policja apeluje do kierujących samochodami oraz jednośladami o wzajemny szacunek na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne i innych.

Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy taki manewr można bezpiecznie wykonać, to jedne z głównych wykroczeń popełnianych przez kierowców. Osoby siedzące za kierownicą samochodów powinny pamiętać, że kierujący jednośladami to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni. Trwa sezon motocyklowy, więc zanim wykonamy manewr, korzystajmy z lusterek w samochodzie, by upewnić się czy nie narazimy na niebezpieczeństwo kierującego jednośladem.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze