baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Wyrównana walka Grodzińskiego i Kucińskiego – kto zostanie dyrektorem CKiS?

Trzech kandydatów nadesłało zgłoszenia do konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Na placu boju pozostał obecny dyrektor CKiS – Dariusz Grodziński oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu – Robert Kuciński. Po dwóch posiedzeniach komisji, konkurs pozostał nierozstrzygnięty.

Obecnie dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu jest Dariusz Grodziński, który funkcję tę pełni od 2015 roku. Wtedy to jego konkurentem w ubieganiu się o stanowisko dyrektora był Robert Kuciński – obecny dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Mimo że Robert Kuciński uzyskał wtedy największą liczbę punktów w II etapie konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Sztuki – 523 punkty, to zarząd województwa podjął decyzję o powierzeniu instytucji drugiemu z ówczesnych kandydatów (479 punktów). W tegorocznym konkursie ponownie „rywalizacja” toczy się pomiędzy wspomnianymi wcześniej dyrektorami.

W ramach postępowania konkursowego Komisja Konkursowa przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne z dwoma uczestnikami konkursu – Dariuszem Grodzińskim i Robertem Kucińskim, których oferty spełniły wymagania formalne, określone w ogłoszeniu konkursowym. Wśród niezbędnych kwalifikacji wymieniane jest wykształcenie wyższe magisterskie oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych, które związane były z działalnością kulturalną.

Komisja jednogłośnie przyjęła, że głosowanie przeprowadzone zostanie jako głosowanie tajne,
przy użyciu sporządzonych przez Departament Kultury kart głosowania. Przeznaczono ok. 10 minut na autoprezentację uczestników, następnie ok. 20 minut na pytania członków Komisji. Po przeprowadzonych rozmowach odbyła się zamknięta dyskusja członków Komisji na temat uczestników. Każdy z członków Komisji dokonał indywidualnej oceny uczestników, zgodnie z wcześniej ustalonymi kryteriami.

Wyniki głosowania:

1) Dariusz Grodziński – 3 głosy,
2) Robert Kuciński – 3 głosy,

trzech członków Komisji wstrzymało się od głosu.

W związku z powyższymi wynikami, na podstawie § 2 ust. 11 Regulaminu Pracy Komisji Konkursowej, przeprowadzono drugie tajne głosowanie w sprawie wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu – wyniki głosowania:

1) Dariusz Grodziński – 2 głosy,
2) Robert Kuciński – 3 głosy,
czterech członków Komisji wstrzymało się od głosu.

W wyniku przeprowadzonego podczas drugiego posiedzenia Komisji Konkursowej głosowania w sprawie wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, żaden z wyżej wymienionych uczestników, nie uzyskał wymaganej, bezwzględnej większości głosów członków Komisji obecnych na posiedzeniu. Wobec powyższego Komisja Konkursowa postanowiła, że przedmiotowy konkurs pozostaje nierozstrzygnięty.

Konkursy są ważnym mechanizmem ustawowym, często jednak przedstawiają bardzo wąski, często niekompletny wycinek rzeczywistości. Prawdziwy konkurs to dzieła, które razem z zespołem czynimy, a te mówią same za siebie. Są w opinii wielu osób ważne, a i my sami jesteśmy z nich dumni. Jestem gotów kontynuować wszystkie ważne projekty zaplanowane na najbliższe lata, ale to już nie moja decyzja. Natomiast jubileusz festiwalu jazzowego i pałacu w Antoninie są dla mnie bardzo ważne osobiście – skomentował sytuację Dariusz Grodziński.

Nie wiem w jaki sposób rozłożyły się głosy. Nie wiem kto był za, kto był przeciw, kto się wstrzymał. Nie spotkałem się nigdy wcześniej z taką sytuacją. Trudno mi cokolwiek skomentować. – powiedział Robert Kuciński

Źródło: umww

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze