Bryłka

Wyrównany mecz ze zwycięstwem. Energa MKS Kalisz pokonuje Stal Mielec!

Kaliska i mielecka ekipa grały ze sobą jak równy z równym, przez większość spotkania na tablicy wyników widniał remis. Dopiero końcówka meczu rozstrzygnęła o zwycięstwie gospodarzy 28:24!

W 19. serii spotkań PGNiG Superligi na przeciw siebie stanęły drużyny z dwóch różnych końców tabeli. MKS Kalisz zajmujący 5. miejsce podejmował u siebie mielecką Stal, która znajduje się na 13. pozycji tabeli.

Mecz zaczął się od dwóch rzutów karnych, po jednym dla każdej z drużyn, które to przyniosły remis (1:1). Wyrównana rywalizacja toczyła się przez całą pierwszą połowę, jednak na przerwę to goście schodzili z jednobramkową przewagą (12:13).

Druga połowa rozpoczęła się od rzutu karnego dla gości (12:14), jednak od 40. minuty to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę i zdobywać bramkową przewagę (16:15). Momentami różnica bramek na rzecz Energi MKS-u Kalisz dochodziła do pięciu goli. Ostatecznie wynik rywalizacji to 28:24 dla kaliskich szczypiornistów.

W następnej kolejce drużynę z Kalisza czeka ciężka wyjazdowa przeprawa z wiceliderem tabeli, drużyną Orlenu Wisły Płock. Mecz odbędzie się w przyszłą sobotę o godzinie 14:30.

Energa MKS Kalisz – SPR Stal Mielec (12:13) 28:24

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora – Misiejuk 1, K. Pilitowski 1, Góralski 2, M. Pilitowski 2, Kamyszek 3, Szpera 5, Krępa 7, Adamski 7

SPR Stal Mielec: Witkowski, Wiśniewski – Ivanović 1, Krytski 1, Petrovic 2, Valyntsau 2, Wojdak 3, Krupa 5, Monczka 10