baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Wyruszyli „Z Ziemi Polskiej do Włoskiej”

O 4.00 rano z Kalisza wyruszyli uczestnicy wyprawy „Z Ziemi Polskiej do Włoskiej 4”. Z inicjatywy Włodzimierza Kuby Staszaka i dzięki jego zaangażowaniu w podróż na Monte Cassino wyruszyli kaliszanie, mieszkańcy innych miast Polski oraz Litwy i Wielkiej Brytanii.

Do grona tego dołączył gość szczególny: Andrzej Ostrowski, siostrzeniec rotmistrza Witolda Pileckiego – Harcerza, społecznika, ziemianina i artysty, oficera Wojska Polskiego i konspiratora. Pilecki był uczestnikiem walk o niepodległość Rzeczypospolitej. Po wybuchu II wojny światowej brał czynny udział w obronie Ojczyzny.

Z panem Andrzejem spotkaliśmy się w ratuszu w rocznicę urodzin rotmistrza. Rozmawialiśmy nie tylko o losach jego wuja i rodziny, ale także o naszym mieście i żeglarskich pasjach. Liczę, że to niezwykle ciekawe spotkanie nie będzie ostatnim w Kaliszu – prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: Krystian Kinastowski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze