baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Wyrywał torebki, a teraz nie wyrwie się z więzienia

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci z Wydziału Kryminalnego wytypowali i zatrzymali podejrzanego w sprawie szczególnie zuchwałych kradzieży. Mężczyzna wyrywał kobietom torebki. 34-latek już wkrótce odpowie przed sądem. Za dokonanie kradzieży zuchwałej grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło w okresie od maja do sierpnia bieżącego roku na terenie Kalisza. Schemat działania sprawcy był za każdym razem podobny. Najpierw wybierał swoją ofiarę, obserwował ją, a następnie gwałtownie podjeżdżał od tyłu na rowerze i wyrywał jej torebkę. Łupem sprawcy padały znajdujące się wewnątrz dokumenty, pieniądze, karty bankomatowe i telefony. Wszystkie osoby pokrzywdzone w tej sprawie, to kobiety.

Ustalenie sprawcy tych szczególnie zuchwałych kradzieży nie było łatwe. Złodziej działał z zaskoczenia. Osoby pokrzywdzone, nie były w stanie podać dokładnego rysopisu sprawcy, ze względu na dynamikę całego zajścia.

Ostatecznie na podstawie analiz zebranego materiału dowodowego w czterech tego typu sprawach, policjanci Wydziału Kryminalnego wytypowali sprawcę tych przestępstw. Okazało się, że to 34-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w miejscu zamieszkania. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara nawet 8 lat więzienia. W piątek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 34-latka na okres 3 miesięcy.

fot. archiwum

Źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze