Wysoka porażka szczypiornistek. Wicemistrzynie za mocne

Wicemistrzynie Polski MKS FunFloor Lublin wygrały w Kaliszu z tamtejszym AWS-em Energa Szczypiorno Kalisz 18:34 (10:17). MVP spotkania została wybrana Magdalena Balsam, która w tym spotkaniu zdobyła 7 bramek.

Pierwszy rzut w historycznym meczu w hali Kalisz Arena wykonał przedstawiciel Klubu Kibica Leszek Maciejewski.

Niedzielne spotkanie w Kaliszu bramką otworzyła Sylwia Lisewska, chwilę później dołożyła kolejną bramkę i w 2. minucie było już 2:0 dla gospodyń. W 3. minucie pierwszą bramkę dla lublinianek rzuciła Paulina Masna, a chwilę później na remis dołożyła Magdalena Balsam. Początek spotkania był bardzo wyrównany. W 10. minucie wicemistrzynie Polski prowadziły 4:5.

W 13. minucie kaliszanki za sprawą bramki Oleksandry Zamyshliak wyszły na prowadzenie 6:5, chwilę później odpowiedziała Stela Posavec i na tablicy widniał remis – 6:6. W 16. minucie karę dwóch minuty otrzymała Milena Kaczmarek. W tym czasie drużynie gości udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie 6:8. Lubinianki się rozpędzały i w 20. minucie po dwóch bramkach Magdaleny Wieckowskiej i jednej Daria Szynkaruk na tablicy było już 7:11. Więc o czas poprosił trener gospodarzy Łukasz Kobusiński. Minutę później rzutem na przełamała niemoc kaliszanek Katarzyna Wilczek, a dobre interwencje zaliczyła Palina Kukharchyk. W 22. minucie przy wyniku 8:11 o czas poprosiła trenerka wicemistrzyń Polski Edyta Majdzińska.

Gospodynie grały bojaźliwie w ataku i szybko traciły bramki. W 25. minucie było już 8:15 dla wicemistrzyń Polski. Dobrze w bramce spisywała się też Paulina Wdowiak. Ostatecznie obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 10:17.

W przerwie meczu nastąpiła prezentacja uczennic NLO SMS ZPRP w Kaliszu, których trenerkami są Izabela Prudzienica i Edyta Suchy.

Mocno w drugą połowę weszły lubinianki, szybkimi kontrami w 35. minucie wyszły na prowadzenie 10:21. O czas poprosił trener AWS-u Łukasz Kobusiński. Po czasie niemoc gospodyń przełamała Paulina Kucharska. W 38. minucie było 11:22. Gra się nieco wyrównała. Po trzech kwadransach na tablicy widniał wynik – 14:25.

W 47. minucie przy stanie 14:26 o czas poprosił Łukasz Kobusiński. Jednak to nie wybiło wicemistrzyń Polski, które powiększały stopniowo prowadzenie – w 50. minucie do 15 trafień – 14:29. W ostatnich 10. minutach dominowały wicemistrzynie, które ostatecznie wygrały to spotakanie 18:34.

Najlepszą zawodniczą AWS Energa Szczypiorno Kalisz w tym meczu została wybrana Katarzyna Wilczek. MVP spotkania została skrzydłowa MKS-u FunFloor Lublin Magdalena Balsam.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – MKS FunFloor Lublin 18:34 (10:17)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Kukharchyk (27%), Prudzienica (25%) – Pilitowska, Zamyshliak 2, Kisiel-Stężała 1, Lisewska 2, Stanisławczyk 1, Miłek 2, Wilczek 4, Kucharska 1, Kaczmarek 1, Czapracka 2, Borysławska 2

Kary: 6 minut (Kaczmarek, Czapracka, Borysławska – po 2 minuty)

Karne: 2/2

MKS FunFloor Lublin: Gawlik (42%), Wdowiak (41%) – Płomińska 3, D. Więckowska 2, Tomczyk 4, M. Więckowska 4, Posavec 3, Pastuszka 2, Szynkaruk 1, Pietras, Balsam 7, Noga 2, Szczepaniak 1, Masna 3, Achruk 2

Kary: 4 minuty (Pastruszka, Szynkaruk – po 2 minuty)