Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia ognisk grypy ptaków w powiecie kaliskim

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu informuje, że w związku z sezonem migracji dzikich ptaków oraz stałym występowaniem wirusa ptasiej grypy w populacji ptaków blaszkodziobych niewykazujących objawów chorobowych, istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków na obszarze powiatu kaliskiego.

Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 1 stycznia 2024 r. stwierdzono 12 ognisk HPAI u drobiu oraz 8 ognisk HPAI u ptaków dzikich. W związku z powyższym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu poleca bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji we wszystkich gospodarstwach utrzymujących drób. Informacje o bieżącej sytuacji epizootycznej w zakresie grypy ptaków w Polsce i innych państwach członkowskich UE publikowane są na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii pod linkiem https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/hpai.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze