Wystartuje dożynkowa sztafeta kolarska wokół powiatu

Dożynkowy Objazd Powiatu Kaliskiego wzorowany na zasadach wyścigów objazdowych Królestwa Polskiego wystartuje po raz 21. w niedzielę 5 września br. w Kościelcu Kaliskim (gmina Mycielin). Będzie to swego rodzaju zbiorowa sztafeta kolarska kultywująca jazdy dawnych cyklistów.

147-kilometrową trasę wokół powiatu podzielono na 12 „stacji „ – odcinków do pokonania przez amatorów kolarstwa z poszczególnych miast i gmin przy zachowaniu postanowień  Kodeksu Drogowego, w warunkach otwartego ruchu drogowego na objazdowej trasie. Składy osobowe reprezentacji i kierownika grupy cyklistów ustalą samorządy poszczególnych miast i gmin. W Objeździe mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie startujące na własną odpowiedzialność, nieletni pod nadzorem opiekunów.

Na estradzie dożynkowej w Słuszkowie (gmina Mycielin) zawitają przedstawiciele gminy Żelazków, po przejechaniu ostatniego odcinka. Będzie to miało miejsce ok. godz. 17.00. Pierwszy Objazd Dożynkowy wystartował w 2000 roku podczas Dożynek Powiatowych w Koźminku.  Do tej pory w  indeksie nazwisk uczestników zaistniało blisko 1100 osób. Aktywnie uczestniczą w Objazdach wójtowie gmin, mieszkańcy Kalisza i powiatu kaliskiego. Pomysłodawcą i twórcą trasy jest Bronisław Krakus, znany propagator kultury fizycznej, organizator wydarzeń sportowych i jednocześnie mieszkaniec naszego powiatu.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter