Wydarzenie_1200x628
baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Wystawa Agnieszki Lisiak w CKiS

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na wernisaż Agnieszki Lisiak, który rozpocznie się 6 kwietnia o godzinie 18:00. Wystawa dostępna będzie do 3 maja.

Absolwentka Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, dyplom artystyczny w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Andrzeja Jocza oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu,  specjalizacja rzeźba pod kierunkiem prof. Janusza Kucharskiego i ceramika pod kierunkiem prof. Krystyny Cybińskiej. Zajmuje się głównie rzeźbą i ceramiką. Prowadzi Pracownię Artystyczną UNIKAT Rzeźby i Ceramiki w Ostrowie Wielkopolskim. Jest Wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz członkiem Związku Polskiego Artystów Plastyków. Współtworzyła Studenckie Koło Ceramiczne „FORMA” na ASP Wrocław. Uczestniczy w plenerach i warsztatach rzeźbiarskich, malarskich i ceramicznych. Prowadzi autorską Pracownię Artystyczną UNIKAT. Jest również pedagogiem i wykładowcą. Organizuje i realizuje spotkania ze sztuką, warsztaty rzeźbiarsko – ceramiczne  i malarskie dla dzieci i młodzieży, również w wymiarze międzynarodowym.

W swojej twórczości podejmuje kilka tematów. Kobieta, życie i jego rytm, zmiany, transformacja i napięcia z nim związane. Wcześniej realizowała cykle m.in. : „Rośl(w)inność”, „Ubiór ciała kobiety”, „Gorsetociała”’, „Oczekiwanie”, „Transformacja”. Temat kobiety jest jej najbliższy, natomiast rytm życia, jego zmienność i transformacje to motywy ostatnich prac, w których również pojawiają się akcenty związane z kobietą i macierzyństwem oraz z przemianami. Wyraża je w różnych materiałach, tworzy małe formy rzeźbiarskie po duże – wolnostojące ( realizuje także pomniki, popiersia czy statuetki). W najnowszym cyklu „Ślady Człowieka” podejmuje temat Człowieka, który widziany jest szerzej, pokazuje jego różne oblicza zapisów, które zostawiamy jako nasze ślady na ziemi. Obecnie ponownie przywołany obraz wojny, cierpienia i śmierci, zniewolenia  czy wolności oraz walki o nią, a także człowieczeństwa, pomocy czy otwartości na drugiego  człowieka – to tematy podjęte i zawarte w pracach „Ślady Człowieka”.

źródło: Przemysław Nowak

 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze