Wystawa “Aleja dam i dyktatorów”

Wystawa, której pomysłodawcą jest Michał Hynas, została przygotowana przez Filię nr 4 MBP w Kaliszu. Jest to wspomnienie najbardziej kultowych miejsc na współczesnej alei Wolności – kaliskim korso, któremu na przestrzeni ponad 220 lat patronowały największe nazwiska z europejskiej sceny polityczno-kulturowej. Wspomniana wystawa będzie prezentowana do 12 lutego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w czasie epidemii COVID-19.

Ekspozycja dzieli się na szereg bloków tematycznych, takich jak: dawne rozrywki w alei, jej architektoniczny koloryt, znane postacie, które odcisnęły znak na jej współczesnym wyglądzie czy piękne i nie przez wszystkich dostrzegane detale. Wystawę w największej mierze budują materiały archiwalne, pochodzące z publicznych domen oraz ze zbiorów prywatnych. Jest ona kolażem zdjęć, anonsów prasowych, rycin, a także portretów wybitnych osób ze świata sztuki. Forma klatek wideoklipów jest nieprzypadkowa, albowiem w roku 2020 Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu zrealizowała dziewięcioodcinkowy cykl filmów o alei Wolności z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa.

http://mbp.kalisz.pl/art,982,aleja-dam-i-dyktatorow#skip


Źródło: UM Kalisz/MBP w Kaliszu, Fot.: Mateusz Halak

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter