Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wystawa Jakuba Multana w Bibliotece Publicznej Gminy Żelazków

Biblioteka Publiczna Gminy Żelazków otwiera się na szeroko pojętą kulturę i sztukę, mając nadzieję spełnić oczekiwania swoich użytkowników i mieszkańców gminy.

W piątek, 17 marca o godz. 18.00, w Bibliotece Publicznej Gminy Żelazków w odbędzie się wystawa prac młodego kaliskiego artysty Jakuba Multana, pochodzącego z Jordanowa pod Świebodzinem. Z wykształcenia Pan Jakub jest magistrem biznesu a hobbistycznie zajmuje się malarstwem nowoczesnym- grafiką wektorową malowaną na płótnie farbą akrylową.

W bibliotece będzie można podziwiać portrety z cyklu „Słynni Kaliszanie”. Wśród obrazów znajduje się portret pisarki Marii Dąbrowskiej, autorki „Nocy i dni” oraz pisarzy związanych z lokalnym miastem takich jak: Maria Konopnicka, Adam Asnyk oraz wielu innych zasłużonych osobistości.

Inicjatorami wystawy są Jakub Multan, radna powiatowa, prezes Stowarzyszenia Nasze Kaliskie Alicja Łuczak oraz Wójt Gminy Żelazków Michał Kraszkiewicz.

Prace artysty znajdują się w kolekcjach Jerzego Brzęczka, Mateusza Borka, Piotra
Zychowicza oraz Roberta Lewandowskiego.

Wystawa ulokowana będzie w żelazkowskiej bibliotece w dniach 17 marca- 14 kwietnia.

Źródło: BPG Żelazków

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze