baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Wystawa Jana Pływacza w MBP

Od poniedziałku, 24 stycznia, w bibliotecznej Galerii 66 przy ul. Legionów 66 w Kaliszu oglądać można wystawę Jana Pływacza, wrocławskiego artysty od kilkunastu lat mieszkającego w Ostrowie Wielkopolskim.

Zafascynowany impresjonizmem i kubizmem Jan Pływacz tworzy obrazy swych odczuć i wrażeń, najchętniej sięgając po technikę akrylu. Jak sam przyznaje inspiracje czerpie z otaczającej go rzeczywistości, a jednym z jego ulubionych tematów malarskich, oprócz przyrody, jest muzyka. W jego pracach widać fascynację kształtem instrumentów, zwłaszcza gitary, po którą artysta chętnie sięga, a także pięknem kobiecego ciała. Niejednokrotnie muzyka i kobieta w jednym obrazie „walczą” o uwagę oglądających. Sam autor podkreśla zaś, że w swych obrazach stara się przekazać spokój i harmonię, budując nastrój z pomocą czystego koloru.

W 2020 r. prace Pływacza zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie X Poznański Salon Robinsonada organizowanym przez Wielkopolski Związek Artystów Plastyków w Poznaniu, a w 2021 r. na VII Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro Art. organizowanym przez Okręg Łódzki Związku Polskich Artystów Plastyków. Wystawę w Galerii 66 oglądać można do 25 lutego br.

Źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze