Wystawa K. Lasek-„Przestrzenie” w Akceleratorze

W Akceleratorze Kultury w Kaliszu do 8 maja można obejrzeć wystawę malarską Katarzyny Lasek pt. „Przestrzenie”. Autorka uprawia malarstwo olejne na płótnie. Na wystawie wyeksponowano 21 obrazów, które powstawały na przestrzeni 6 lat.

Katarzyna Lasek urodziła się w Turku. Jest absolwentką Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu i Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni prof. Woźniaka. Ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego i Historii Sztuki UAM w Poznaniu. Obecnie uczy plastyki w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu. Pracuje także w kaliskiej Szkole Podstawowej nr 12, rozwijając pasje plastyczne u uczniów.

Malowanie to moje pasja, która się rozwija i ewoluuje. Najważniejszym środkiem wypowiedzi w obrazach jest barwa i światło. To złożyło się na klimat wystawy, która ma tytuł Przestrzenie”- powiedziała Katarzyna Lasek.

Autorka uczestniczyła w wystawach indywidualnyc h- Poszukiwania, Architektoniczne oraz zborowych – Zameldowani w Turku, Sztuka jest sztuczna, Malarstwo i grafika Chalecka, Lasek, Piwońska. Brała udział w plenerach malarskich: w Poroninie w 2008 r., Inspiracje Gołuchowskie – wystawa na Zamku w Gołuchowie 2008 r., Letnie retrospekcje x3 – trzy plenery Gołuchów, Kazimierz Dolny, Żychlin 2008 r., Karkonoskie pejzaże – Karpacz 2009 r., Chopinowskie Inspiracje – Antonin 2010 r., Nadmorskie pejzaże – Rewal 2011 r., ABC Galery- Poznań Strzeszynek 2013 r.

Robert Kowalski w informatorze do wystawy „Przestrzenie” napisał o malarstwie Lasek: „Jeśli przyjąć, że sztuka jest kobietą, to należy za kobietę uznać też malarstwo, ale duet ten bez twórcy nie mógłby istnieć – i tu pojawia się ta trzecia – Katarzyna Lasek. Kasia bezwarunkowo pokochała dzieła sztuki i wszystko to, co stało się fundamentem dziedzictwa kultury europejskiej. Jej malarstwo przenosi nas oczami wyobraźni do miejsc nieoczywistych, ale znajomych. Słyszymy też dźwięki pięknej muzyki, a na usta cisną się słowa <Lubię wracać tam gdzie byłem>. Chyba nie ma większej tęsknoty jak ta, która narodziła się z miłości do piękna. Wielu dane jest by to piękno dostrzegać, ale tylko nielicznym tworzyć”.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Co tam się działo! Adam Balski starł się z chorwackim potworem!

21 maja 2022

Co się działo tej sobotniej nocy w Londynie! Najlepsze thrillery...

czytaj więcej»

Turystyka na dwóch kołach. Rowerem przez Ostrów Wielkopolski

21 maja 2022

Wiosna zaskoczyła w tym roku wyjątkowo ładną i ciepłą pogodą....

czytaj więcej»

Drugi etap obchodów stulecia kaliskiej Prosny

21 maja 2022

W niedzielę 22 maja odbędą się obchody stulecia Prosny 1922...

czytaj więcej»

Plenerowa Impreza Rodzinna

21 maja 2022

Od 12:00 do 21:30 na placu przy Centrum Kultury i...

czytaj więcej»

Za tydzień rodzinny rajd rowerowy

21 maja 2022

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Miasto Kalisz zapraszają do wzięcia udziału...

czytaj więcej»

ZSP w Kaliszu z klasami patronackimi Klastra Lotniczego

21 maja 2022

19 maja 2022 roku uroczyście został podpisany aneks dot. współpracy...

czytaj więcej»