Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wystawa Kingi Popieli „fajnie, miło, kolorowo”

W piątek 9 lutego 2024 roku, w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, zostanie otwarta wystawa Kingi Popieli zatytułowana „fajnie, miło, kolorowo”. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 8 marca 2024 roku.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 19.00, a o godzinie 20.00 zaprosimy wszystkich zebranych gości na spotkanie autorskie z Kingą Popielą. Prace Kingi Popieli pokażemy także na 7 przystankach autobusowych, w ramach cyklu „Postój ze Sztuką”.

Kinga Popiela (ur. 1991, Kalisz). Mieszka i pracuje w Poznaniu. Dyplom magisterski obroniła na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w pracowni prof. dr hab. Dominika Lejmana i prof. dr hab. Andrzeja Pepłońskiego. W 2022 roku obroniła pracę doktorską pt.: „Postpictor. Ciało narzędziem”.

Jej pole zainteresowań dzieli się na dwa obszary. Pierwszy to część twórcza i wizualna: obrazy i prace na papierze, które stanowią przestrzeń do myślenia o geście, kolorze, skali obrazu oraz jego wpływie na odbiorcę. Pracuje głównie w obszarze abstrakcji geometrycznej, którą łączy z ekspresją ciała. Część druga jej zainteresowań to próba obserwacji i analizy procesu twórczego oraz wszelkich zagadnień mu towarzyszących: wpływu otaczającego świata na jednostkę, potencjalność pogłębiania procesu twórczego oraz możliwości poszerzenia umiejętności manualnych poprzez ćwiczenia fizyczne oraz rozwój samoświadomości. Postępy w tym obszarze publikuje w formie tekstów oraz prac naukowych.

Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza w kategorii Sztuk Wizualnych (Kalisz, 2021), 27. Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE (Legnica, 2017) oraz Festiwalu Art&Fashion Forum Powered by Grażyna Kulczyk (Poznań, 2014). Wyróżniona w 13. Konkursie im. Gepperta (Wrocław, 2020).

Swoje prace pokazywała na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce oraz zagranicą, m.in. w: Galerii Bielska BWA, Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu, Fundacji im. Stefana Gierowskiego w Warszawie, Galerii Wizytującej w Warszawie, Galerii BWA Wrocław Główny, Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu czy Galerii Labirynt w Lublinie.

Czas trwania wystawy: od 9 lutego do 8 marca 2024 roku
Wernisaż: 9 lutego 2024 roku (piątek) godz. 19.00
Spotkanie autorskie: 9 lutego 2024 roku (piątek) godz. 20.00

Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze