baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Wystawa Malarska „Taki Ja” Krzysztofa Suszyńskiego

31 maja w restauracji Komoda odbędzie się Wystawa Malarska „Taki Ja” Krzysztofa Suszyńskiego. Jest to jednodniowa wystawa w ramach Kulturalnej Środy w Komodzie Club.

Prace będzie można oglądać w godzinach od 10.00 do wieczora, a oficjalne otwarcie odbędzie się dla placówek oświatowych i warsztatów terapeutycznych o godzinie 10.00, natomiast pozostałych gości organizatorzy zapraszają na godzinę 16.00.

Autor prac, Krzysiu od ponad 10 lat jest wychowankiem Beaty Solińskiej i należy do grupy osób z niepełnosprawnościami „Tęcza” przy MDK w Kaliszu.

Obserwując rozwój artystyczny twórcy, jego sukcesy i wielką pasję, chcemy się podzielić tym z innymi, pokazać wyjątkowy i oryginalny styl, po prostu styl Krzysia. To pełne emocji, ekspresyjne malarstwo stanowi bajeczny świat: kontrastów barwnych i faktur, nietypowych form i zdeformowanych kształtów, pastelowych konturów wieńczących dzieło. Połączenie dwóch technik: akryli i pasteli , tak charakterystyczne dla prac artysty, czyni go rozpoznawalnym. Mówiąc krótko: wystawa „Taki Ja” odzwierciedla osobisty sposób postrzegania świata przez autora. Warto przyjrzeć mu się z bliska i zobaczyć wrażliwe oblicze artysty. Warto spojrzeć na osobę z niepełnosprawnością jako równą innym artystom tworzącym swoje dzieła, która pragnie być zauważona i podziwiana. Każdy gość dla niego jest ważny, bo oznacza akceptację, zainteresowanie, hołd dla artysty, szacunek – zachęcają organizatorzy.

Wernisażom towarzyszyć będą występy wychowanków z MDK. O godzinie 10.00 wystąpią wychowankowie Pani Anny Bakalarek ze Studia Piosenki „Wokalmania”, a po południu o godz. 16.00 uczeń pana Borysa Przetakiewicza , Mateusz Śniegula zaprezentuje się w mini recitalu gitarowym.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze