Wystawa malarstwa Izabeli Drzewieckiej

Już niebawem w Galerii Szatnia MDK zaprezentowana zostanie wystawa malarstwa Izabeli Drzewieckiej. Wernisaż odbędzie się w piątek 22 kwietnia o godzinie 17.00. W wydarzeniu będzie towarzyszyć recital Karoliny Stankiewicz.

Izabela Drzewiecka urodziła się 5 października 1966 roku. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Instytut Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu. Edukację z malarstwa odbyła w pracowni profesora Andrzeja Niekrasza.

Najbardziej lubi malarstwo akrylowe, olejne oraz akwarele. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą. W ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych w galeriach sztuki oraz aukcjach w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie i Poznaniu tj. Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny, Galeria Sztuki „Pragaleria”, 101 PROJEKT Galeria Sztuki Współczesnej, Mazowiecki Dom Aukcyjny, Dom Aukcyjny i Galeria Sztuki Jagiellońska 1, Galeria Kontrowersyjna, Yegorov Gallery, Popartgaleria, Galeria Mabello, Libra Dom Aukcyjny. Jest również artystą współpracującym na stałe z ART. In House, Galerią Sztuki STALOWA oraz z PIKOTEKA.com w Warszawie. W grudniu 2021 roku jej praca „Przedświt” prezentowana była w teatrze – Teatr 6. piętro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Od 2004 roku pracuje jako nauczyciel plastyki. Swoją pasją, zaangażowaniem oraz miłością do sztuki, motywuje młodych artystów do kreatywnej pracy twórczej.

W ostatnich latach tworzy liczne abstrakcyjne prace, stosując eksplozję kolorów i światła, wydobywając iluzję przestrzeni. Lubi spontaniczność, często stawia intuicyjne znaki podejmowane na poziomie logiki przestrzennej, wprowadzając widza w przestrzeń przeżyć i odczuć świata materii. Największym celem jest stworzenie języka abstrakcji, który w odczuciach i emocjach połączyłby wiele pokoleń i w każdym czasie był aktualny i ponadczasowy.

Abstrakcje nawiązujące do botaniki, to ostatnio częste tematy jej prac. Sugeruje, że emocjonalne powiązanie człowieka jako istoty myślącej z naturą i jej bliskością przywołuje skojarzenia, emocje oraz wspomnienia. Często porusza do głębi, a jednocześnie napełnia mocą, daje energię potrzebną do życia w harmonii z naturą, Na swoim koncie ma wystawy prac z 30–letniego dorobku artystycznego oraz cykle prac poświęcone odkryciu sztuki współczesnej. Poszczególne wystawy pokazały, jak bardzo język abstrakcji może łączyć pokolenia w jedną spójną, emocjonalną całość. Jej cierpliwość, odwaga w podążaniu za głosem serca i miłością do sztuki dają efekty, choć zwykle nie przychodzą od razu. Wytrwałość i wsparcie bliskich, przychylność osób, które opatrzność stawia na jej nowej, trudnej drodze, prowadzą małymi krokami do osobistego sukcesu.

źródło: MDK

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Polityczne trzęsienie ziemi wokół Pawła Bąkowskiego!

1 lipca 2022

Były 5-minutowe przerwy, które zamieniały się w przerwy kilkugodzinne. Były...

czytaj więcej»

Podsumowanie 1 półrocza Dialogów Literackich

1 lipca 2022

W pierwszym półroczu 2022 roku odbyło się 6 spotkań Dyskusyjnego...

czytaj więcej»

“Story on/off” – wystawa Roberta Kuśmirowskiego

1 lipca 2022

W towarzystwie Roberta Kuśmirowskiego twórcy ekspozycji „Story ON/OFF”, oraz wiernej...

czytaj więcej»

Konkurs na projekt logo “CBZC”

1 lipca 2022

W związku z utworzeniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości policja ogłosiła...

czytaj więcej»

XV Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

1 lipca 2022

Sezon artystyczny 2021/2022 dobiegł końca, ale muzycy Filharmonii Kaliskiej nie...

czytaj więcej»

Medal dla prof. Stefana Kowala

1 lipca 2022

Za wybitne osiągnięcia w nauce, zaangażowanie w działalność dydaktyczną oraz...

czytaj więcej»