Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Wystawa pamiątek pozostawionych w książkach

Do 12 marca można oglądać niecodzienną wystawę, która zagościła w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu. Ekspozycja stworzona przez dwa zespoły bibliotekarzy z filii nr 4 oraz 9, przedstawia "pamiątki" pozostawione przez czytelników w wypożyczanych książkach. Pokazywane przedmioty były zbierane przez kilkadziesiąt lat.

Wystawa przedstawia pamiątki czytelników pozostawione w książkach – owe skarby prezentują bardzo szeroki zakres tematyczny i, co nie mniej istotne, czasowy. Najstarsze z nich pochodzą z lat 70. XX wieku i dla wielu zapewne są nasączone sporą dozą nostalgii czy sentymentu. Pokryte patyną czasu artefakty codzienności zyskują nowe znaczenia albo budzą skojarzenia, które wywołują niejeden uśmiech. Co czytelnicy zostawiają w książkach? Są to np. dyktanda z podstawówki, pikantne plotki o sąsiadce, pokemony, a nawet świątka ze sklepu z dewocjonaliami. Na ekspozycji pojawiła się też zapisana nerwowym ruchem dłoni kartka z zakupami zwieńczona sentencją: „Od jutra biorę się poważnie za swoje życie”.


Źródło: MBP w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter