reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Wystawa plenerowa „Między mostami”

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu startuje z nową wystawą plenerową, która zlokalizowana jest w okolicach filii nr 3 przy ulicy Krótkiej. Będzie ją można podziwiać od godziny 12:00, 24 marca. Wystawa nosi tytuł „Między mostami”, a przedstawione monochromatyczne fotografie mają przypomnieć o duchu XIX wieku w Kaliszu.

Organizatorzy wystawy wspominają zakulisowy zarys pomysłu na stworzenie wspomnianej ekspozycji: „Tuż za rogiem było wejście do <Stylowego>… 74 grosze za seans. Dalej była synagoga, a przed i za domem Kowalskich bujny ogród. Wszystko to na zasypanym w XIX wieku starorzeczu Prosny – płynącej wzdłuż ulicy Tadeusza Kościuszki jej odnodze. Miraż przedwojennej ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, czyli dzisiejszej Śródmiejskiej i jej przecznicy – ulicy Krótkiej, to nie tylko fasady budynków, lecz przede wszystkim zaskakujące niekiedy sylwetki ich właścicieli. Kultowe postacie i kultowe miejsca z <Wrocławskiego> odżywają.”

 

Źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze