reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Wystawa poplenerowa w Koźminku

Pomysł z plenerem malarskim pojawiał się już lata temu. Wtedy nie było ku temu warunków i możliwości.

Po utworzeniu Gminnego Centrum Kultury nawiązano współpracę z WP-A UAM w Kaliszu i małymi kroczkami zaczęto zmierzać do tego, co można było zaobserwować w drugiej połowie czerwca tego roku, czyli pleneru malarskiego studentów.

Grupa kilkunastu młodych plastyków odwiedziła Koźminek i przez tydzień zajmowali się oni gromadzeniem spostrzeżeń, szkicowaniem, malowaniem i ogólnie mówiąc tym wszystkim, czym zajmują się artyści plastycy.

Owocem tego jest wiele prac, które przedstawiają Koźminek okiem świeżym i techniką bardziej szlachetną niż fotografowanie komórką. Jest olej, akwarela, akryl i inne techniki ulubione przez młodych plastyków. Detal, szczegół, ale i szersze plany. Ciekawe techniki, interesujące spojrzenie na to, co mieszkańcom umyka gdzieś w codzienności i zabieganiu.

To jest to, czego potrzebowaliśmy i potrzebujemy. Odrobiny koloru i oderwania, pokazania tego, że Koźminek jest piękny, tylko trzeba czasami się zatrzymać i przyjrzeć.

Wystawa poplenerowa to nieodłączna część pleneru, organizowana zazwyczaj jakiś czas po jego zakończeniu.

Wystawa odbędzie się 27 września (środa) o 19:30.

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Koźminku

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze