Wystawa poświęcona Iwonie Urbanowskiej

W Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu została otwarta wystawa poświęcona zasłużonej kaliskiej społeczniczce - Iwonie Urbanowskiej. Powstała na podstawie zbiorów Książnicy, wspomnień, fotografii i materiałów udostępnionych przez panią Jadwigę Hofman oraz pana Karola Grabowskiego, a także materiałów udostępnionych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wystawa ukazuje przedsięwzięcia Iwony Urbanowskiej, które znacząco przyczyniły się do rozwoju zarówno miasta  jak i służyły lokalnej  społeczności. Niewątpliwie pozostawiła po sobie wiele wspaniałych osiągnięć, które warto w dziesiątą rocznicę śmierci przypomnieć, i tym samym złożyć hołd tej wrażliwej i charyzmatycznej społeczniczce. Spotkanie uświetnił występ Kacpra Kominkiewicza – wychowanka Szkoły Muzycznej Yamaha. Wspomnienia można oglądać w Książnicy Pedagogicznej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-19.00 oraz w soboty 9.00-14.00 do 14 czerwca. Kuratorem wystawy jest Aldona Zimna


Źródło: PBP KP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter