Wystawa poświęcona Iwonie Urbanowskiej

W Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu została otwarta wystawa poświęcona zasłużonej kaliskiej społeczniczce – Iwonie Urbanowskiej. Powstała na podstawie zbiorów Książnicy, wspomnień, fotografii i materiałów udostępnionych przez panią Jadwigę Hofman oraz pana Karola Grabowskiego, a także materiałów udostępnionych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wystawa ukazuje przedsięwzięcia Iwony Urbanowskiej, które znacząco przyczyniły się do rozwoju zarówno miasta  jak i służyły lokalnej  społeczności. Niewątpliwie pozostawiła po sobie wiele wspaniałych osiągnięć, które warto w dziesiątą rocznicę śmierci przypomnieć, i tym samym złożyć hołd tej wrażliwej i charyzmatycznej społeczniczce. Spotkanie uświetnił występ Kacpra Kominkiewicza – wychowanka Szkoły Muzycznej Yamaha. Wspomnienia można oglądać w Książnicy Pedagogicznej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-19.00 oraz w soboty 9.00-14.00 do 14 czerwca. Kuratorem wystawy jest Aldona Zimna

Źródło: PBP KP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze