Wystawa „Rytmy Dobrzeca”

Miejska Biblioteka Publiczna otwiera dzisiaj o godz. 17:00 kolejną plenerową wystawę. Tym razem będzie się mieściła przy wejściu do filii nr 16, a jej motywem przewodnim są rytmy w architekturze.

Prace oglądać można zarówno na wystawie plenerowej przy wejściu do Filii nr 16 (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 15), jak i w holu wiodącym do bibliotecznej wypożyczalni. Dodatkowo zostaną zaprezentowane rysunki uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 22, również inspirowane osiedlem Dobrzec.

„Od razu tłumaczymy tytuł ekspozycji. Nie podsłuchiwaliśmy, jaka muzyka brzmi na największym osiedlu Kalisza, choć z pewnością byłoby to ciekawe badanie z zakresu socjologii kultury. Interesuje nas rytm w architekturze. Tak, architekturę jak muzykę tworzy rytm. Rytm linii, z których wyłaniają się bryły. Fotografie uczniów technikum TEB, wykonane pod opieką Agnieszki Grześków, buduje zatem umiejętne uchwycenie z jednej strony powtarzalności form, z drugiej – gry światła i cienia.” – tłumaczą pracownicy biblioteki.

Źródło: MBP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze