Wystawa „Skrzydlaci przyjaciele”

Galeria Wieża Ciśnień zaprasza na tematyczną wystawę fotograficzną Maksymiliana Paczkowskiego - „Skrzydlaci przyjaciele”. Młody artysta, który liczy sobie zaledwie 14 lat, z niebywałą wrażliwością dokumentuje trudną do uchwycenia scenografię polskiej przyrody.

Niebanalne ujęcia ukazują ogromny potencjał i talent Maksymiliana. Tę klimatyczną kolekcję będzie można oglądać od 24 maja na planszach obok budynku galerii.

„Mam 14 lat i odkąd pamiętam interesowałem się przyrodą. Latem 2019 roku zacząłem ją fotografować. Mama zapisała mnie na zajęcia fotograficzne prowadzone przez panów Elizeusza i Pawła, którzy dzieląc się swoją wiedzą uczyli mnie fotografii przyrodniczej ˗ za co jestem im bardzo wdzięczny. Pierwsze zdjęcia ptaków zrobiłem na wycieczce klasowej do Łodzi, sfotografowałem tam gołębia miejskiego. Użyłem wtedy telefonu. Później wziąłem „rodzinny” aparat Canona z „kitowym” obiektywem 18-55 mm, kilka miesięcy później na Mikołajki dostałem obiektyw 250 mm. Rok później w urodziny kupiłem za oszczędności obiektyw 150-600 mm. Ponieważ fotografuję głównie przyrodę w teren zawsze zabieram ubrania moro lub w ciemnej kolorystce. Zdjęcia robię głównie z podchodu, z czatowni korzystam bardzo rzadko, ale jednak czasem się zdarzy, np. zimą przy karmniku. Najwięcej zdjęć robię ptakom, lecz równie chętnie fotografuję ssaki i mniejsze zwierzęta. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę o fotografii przyrodniczej i przyrodzie” ˗ napisał o sobie Maksymilian Paczkowski.


Źródło: Galeria Wieża Ciśnień

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter