Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wystawa Włodzimierza Trawińskiego „Postać specyficznie i wielowymiarowo”

Wieża Ciśnień serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Włodzimierza Trawińskiego „Postać specyficznie i wielowymiarowo”, który odbędzie się w piątek, 4 marca 2022 r., o godz. 18.30. Po wernisażu odbędzie się spotkanie z autorem, podczas którego porozmawiamy o sztuce współczesnej.

Postać specyficznie i wielowarstwowo. Postać jako temat odwieczny w sztukach plastycznych i jak każdy inny: pejzaż, martwa natura, abstrakcja, podlega w realizacji w dowolnej dziedzinie specyficznym i indywidualnym zasadom mającym określić twórczą oryginalność i wydobyć pełnię wyrazu. Wobec współczesnego w sztuce przejścia iluzji przestrzeni w rzeczywistą przestrzenność, to mogą być -w zakomponowanej postaci, relacje między tymi jakościami plastycznymi. Z drugiej strony szukanie najlepszego przekazu idei w warstwie formy przyoblec się może: w surrealne odwracalności i wieloznaczności, w relację między malarskim gestem a przedmiotem i czynnością przedstawianych postaci, w uzupełnienie szeroko traktowanego realizmu w poetyckim wymiarze o czysto abstrakcyjne zabiegi. Ta figuratywność razem z wątkami obyczajowymi, obrazem życia potocznego, dopełnia cenną specyfikę tak potraktowanych przedstawień. Włodzimierz Trawiński

O godzinie 19:15 zaplanowane jest na spotkanie z autorem.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza, OKP Wieża Ciśnień. 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze