reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Wystawa z okazji Roku Kościelniaków

W Bibliotece Głównej przy ulicy Legionów 66 w Kaliszu Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka otwiera 25 września o godz. 17:00 atelier wspominające sylwetki trzech braci Kościelniaków. Wystawa o życiorysach, pracy, dorobku artystycznym i widzeniu człowieka w świecie będzie jednym z ostatnich akcentów obchodzonego w Kaliszu Roku Braci Kościelniaków.

Tym, co wyróżnia ekspozycję w Galerii 66, są sprowadzone z kraju i z zagranicy oryginale kolekcje dorobku triumwiratu Kościelniaków zaaranżowane w formę wnętrza salonu sztuki. Kuratorką wystawy i przewodnikiem po twórczości trzech zasłużonych kaliszan jest Judyta Dymkowska-Francuz, od lat otaczająca opieką dziedzictwo i pamięć o zasłużonej w grodzie nad Prosną, artystycznej rodzinie. Ze strony Biblioteki wystawę realizują Arkadiusz Błaszczyk i Mateusz Halak.

Wydarzenie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w swoich zamierzeniach, ma być towarzyską ucztą w salonie wieczności – wspomnieniem o Mieczysławie – grafiku, malarzu, ilustratorze, Tadeuszu – malarzu i rysowniku oraz Władysławie – rysowniku, malarzu i kronikarzu.

Wstęp wolny.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze