reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Wysublimowany humor czy bezczelność? Czytamy porady kaliskiego lekarza

Wczoraj od naszego czytelnika otrzymaliśmy zrzut ekranu, pochodzący z jednego z portali o zdrowiu, w którym pacjenci zadając pytanie, mogą uzyskać odpowiedź od wykwalifikowanego lekarza. Takich porad udziela również dr n. med. Sławomir Kaczmarek. Dla wielu mogą jednak wydać się one dość kontrowersyjne…

Sławomir Kaczmarek to specjalista chirurgii ogólnej, dr n. med. z zakresu chirurgii naczyń oraz kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Perzyny w Kaliszu.

Dr Kaczmarek bardzo aktywnie dzieli się z internautami swoją wiedzą. Udziela w dużej mierze pomocnych rad oraz wskazówek osobom, które potrzebują pomocy. Takich porad udzielił on już ponad 700 razy. Bywa jednak i tak, że zamieszczone wypowiedzi mają charakter prześmiewczy, który ma raczej na celu ośmieszenie osób poszukujących rozwiązania niż tylko samą w sobie pomoc.

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi

Zasadność powyższego powiedzenia pozostawiamy do Państwa oceny, a poniżej zamieszczamy kilka porad, których osobiście nie chcielibyśmy uzyskać od swojego lekarza.

Internauci często zadają pytania, na które odpowiedzi dla wielu z nas są oczywiste, jednak czy udzielanie takich porad nie mija się z celem funkcjonowania takich portali?

Nie ulega wątpliwości, że zawód lekarza, niezależnie od specjalizacji, wymaga dużo pracy, poświęcenia i zrozumienia. Należy brać jednak pod uwagę, że lekarze są tylko ludźmi, których pokłady cierpliwości mogą się kiedyś wyczerpać. Pytanie tylko czy powinno objawiać się to w taki sposób?

W ramach podsumowania polecamy wszystkim zwyczajnie dbać o swoje zdrowie. Zadawanie pytań, nawet tych, które można określić mianem „głupich”, często jest lepszym rozwiązaniem niż bierność.

fot.: pixabay

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
pyrgus

Podejrzewam, że tych odpowiedzi było znacznie więcej, ale tu jest kilka wyrwanych z kontekstu, żeby zrobić sensację.
Niestety, ale brak poczucia humoru, brak dystansu do siebie i szeroko rozumiany kij w dupie u wielu osób jest plagą dzisiejszych czasów.

anna

jaki lekarz takie odpowiedzi.

Pll

W tekście ujęto fakt, że wspomniany lekarz udzielił wielu pomocnych komentarzy. Nie na tym skupia się jednak powyższa treść.

Czytelnik

Byłem tym czytelnikiem który podesłał wam screena

Julka

Jak leżałam na Chirurgii 2 wizyta na sali zaczęła się od pobłogosławienia chorych i spojrzenia w sufit. Bardzo mnie to wtedy wystraszyło.

Kasia

Przerażajace jest to, że ona zachowuje się tak cały czas. Duma Pana dyrektora Kolacinskiego.

Luj

Prywatnie lekarz zrobil pozytywne wrazenie, bardzo dobre poczucie humoru itd.
Te jego komentarze wynikaja raczej z debilnych pytan jakie ci ludzie zadaja.

Najnowsze