Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Wytańczyli sukces

Prezydent Krystian Kinastowski pogratulował Ewelinie Sieraszewskiej i Łukaszowi Błaszczykowi, mistrzowskiej parze tanecznej, sukcesów osiągniętych w minionym roku. Kaliszanie to dziś czwarta najlepsza para świata w tańcu towarzyskim, Mistrzowie Europy oraz Mistrzowie Czech w stylu latynoamerykańskim i wicemistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich.

Na spotkanie z włodarzem miasta przybył również Piotr Sieraszewski, trener, choreograf, sędzia PZT, założyciel Sieraszewski Dance Studio – szkoły tańca, która obchodzi 35-lecie istnienia.

Ewelina Sieraszewska i Łukasz Błaszczyk tańczą od dziecka, razem już piąty rok. Oboje są tancerzami sportowymi tańca towarzyskiego najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej. Trenują wiele godzin, by utrzymać kondycję fizyczną i doskonalić technikę tańca.

W ubiegłym roku zdecydowali się na udział w Otwartych Mistrzostwach Świata WDC w tańcu towarzyskim, zajmując czwarte miejsce. Para osiąga również znakomite wyniki na zawodach w stylu latynoamerykańskim. Na najwyższym podium Mistrzostw Europy stanęli w ubiegłym roku zarówno jako para, jak i indywidualnie – i to nie pierwszy raz. Są również wicemistrzami Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcach latynoamerykańskich. Lista ich ostatnich sukcesów jest o wiele dłuższa, a przed tancerzami kolejny intensywny rok.

Na co dzień trenują podopiecznych kaliskiej szkoły tańca Sieraszewski Dance Studio, która oferuje m.in. naukę tańca towarzyskiego, hip hop, tańca współczesnego i form jazzowych, a także zajęcia taneczne dla seniorów. Tylko w ubiegłym roku uczniowie tej szkoły zdobyli ponad 150 pucharów, uczestnicząc w różnych mistrzostwach i zawodach. W tym roku Studio świętować będzie jubileusz 35-lecia istnienia.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze