Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu ze stypendiami dla Kalisza i powiatu

Magdalena Górska – założycielka Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu przekazała na ręce wiceprezydent Grzegorza Kulawinka oraz starosty kaliskiego Krzysztofa Nosala i wicestarosty kaliskiego Zbigniewa Słodowego symboliczne czeki, które mają trafić na ręce tegorocznych maturzystów. Kwoty uwzględnione na czekach pozwolą na sfinansowanie trzyletnich studiów licencjackich wspomnianej uczelni.

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu to uczelnia z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jest jedyną w Polsce uczelnią niepubliczną założoną przez ponad 100-letnią organizację samorządu gospodarczego. Misją placówki jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr. kształci na kierunkach, które wiążą się z jej nazwą: ekonomia, rachunkowość i finanse, zarządzanie czy logistyka, ale również takich, które z historyczną nazwą uczelni mają niewiele wspólnego, jak: bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna czy dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

„W tym roku przeznaczamy ponad milion złotych na studia dla zdolnej młodzieży, fundując 70 stypendiów po 25 tysięcy złotych. Chcemy, by młodzież Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przekazujemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. Dzięki tym pieniądzom młody człowiek będzie miał sfinansowane trzy lata studiów. Liczymy, że dzięki wsparciu, młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń. Pomoc ta będzie naszym wkładem w rozwój regionu” – mówi Magdalena Górska, założycielka Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu.

„Dziękuję władzom Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu za wspieranie kaliskich uczniów. Przekazana kwota z pewnością pozwoli wybranej osobie na zrealizowanie planów zawodowych” – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. 

Z przekazanych bonów skorzystać mają absolwenci z Kalisza, Opatówka i Liskowa.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza i Starostwo Powiatowe w Kaliszu
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze