reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Wyżywienie przedszkolne droższe niż wyjście do restauracji?

W okresie letnim rodzice za wyżywienie dziecka w przedszkolu zapłacą tyle, co za treściwy obiad dla osoby dorosłej w barze mlecznym? To nie żart – decyzją Wydziału Edukacji ceny posiłków w wakacje, w dwóch z publicznych placówek wzrosły aż o 150 %.

– Zapadła decyzja, że za wyżywienie w okresie wakacyjnym będziemy płacić nie 8 zł, jak dotychczas, a 20zł! Chodzi o to, że w wakacje jest niska frekwencja – napisał nam jeden z czytelników. – Czujemy się oszukani przez miasto. I bezradni. Chyba chodzi o to, by jak najmniej dzieci chodziło w wakacje do przedszkola – dodaje. 

Decyzja Wydziału Edukacji wynikać ma z niższej frekwencji dzieci uczęszczających do przedszkoli w trakcie sezonu letniego, co w bezpośrednim przełożeniu prowadzić ma do wzrostu cen usług. Podjęte kroki są również wynikiem stale rosnących cen surowców. Na spotkaniu dyrektorów z panią Naczelnik Wydziału Edukacji w dniu 24 maja br. podjęto decyzję o zwiększeniu w okresie wakacyjnym dziennej stawki żywieniowej w przedszkolach przy ulicy Wykopaliskowej oraz 29 Pułku Piechoty. Wakacyjna stawka wynosić ma teraz 20 zł, a nie 8 zł, jak w okresie niewakacyjnym.

288319277_3178197432428753_3019776785150116324_n
Zdjęcie ogłoszenia przesłane przez czytelnika

– Wraz z rozpoczęciem się nowego roku przedszkolnego od września 2022/2023 opłata za żywienie wynosić będzie powyżej 10 zł za 1 dzień. O dokładnej kwocie poinformujemy państwa w najbliższym czasie, po podjęciu decyzji przez Radę Miasta Kalisza – poinformowała rodziców Beata Knop, dyrektor placówki przy ul. Wykopaliskowej. 

Dyrektor publicznego przedszkola nr 30 w Kaliszu Izabela Szymańska podkreśla jednak, że rodzice najmłodszych, przez wzgląd na aktualną sytuację i stale powiększającą się inflację, nie są zaskoczeni wzrostem cen, a wręcz przeciwnie – wyrażali zaskoczenie tym, że dopiero teraz zdecydowano się na takie kroki, gdyż z różnych stron dochodziły ich słuchy odnośnie wzrostu cen w innych przedszkolach, w tym niepublicznych.

Dyrektor placówki dodaje, że miasto wychodzi naprzeciw dzieciom z uboższych rodzin bądź znajdujących się w cięższej sytuacji materialnej. Dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mogą one liczyć na pomoc w zakresie pokrywania kosztów związanych z pobytem w przedszkolach.

fot.: pixabay

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze