Wzgórza Kalisza

Budynki mieszkalne wielorodzinne składające się z 7 kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Budowę rozpoczęto w lutym 2017 roku, a pierwszy blok ukończony został latem 2018 roku. Czwarty blok jest wykańczany, piąty i szósty znajdują się w budowie. Po przeciwnej stronie ulicy Owsianej znajdą się bloki 7, 8 i 9. Są one już naniesione na mapach MSIP. Ile budynków będzie ostatecznie? Tego inwestor nie chce zdradzić. Nieoficjalnie ma być ich kilkanaście. Ciężko więc jest stwierdzić, na jakim etapie jest inwestycja.

Inwestor: MTM Consulting. Projekt: Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski.

MTM CONSULTING przystąpiło do realizacji kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowej na bardzo dobrze Państwu znanym osiedlu „ Wzgórza Kalisza” przy ul. Owsianej na kaliskim Tyńcu. Sześciopiętrowe budynki składać się będą z 7 kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej (w której znajdować się będą komórki lokatorskie oraz hala garażowa) Bloki posadowione będą w najwyższym punkcie w Kaliszu. Zaprojektowano je tak, by wydobyć wszystkie niewątpliwe atuty i walory lokalizacji: zielone i ciche sąsiedztwo terenów leśnych i zakwalifikowanych jako NATURA 2000, najczystsze powietrze, co potwierdzają pomiary zanieczyszczeń terenu oraz  rozprzestrzeniająca się Panorama Kalisza.

W powstającym budynku nr 7 Deweloper proponuje mieszkania o najbardziej pożądanych powierzchniach i rozkładach, w których przyjęto podział na część dzienną i część nocną, w wariancie jednopokojowym,  dwu jak i trzypokojowym z ponadprzeciętnie dużymi balkonami lub tarasami w cenie lokalu. Wielkość mieszkań kształtuje się od 39 nawet do około 70 m2.  Powierzchnie wszystkich mieszkań zaprojektowano tak, by zapewnić komfort, funkcjonalność i dobre nasłonecznienie części dziennych lokalu a jednocześnie umożliwić dowolną aranżację przestrzeni wewnętrznej. Budynek powstał z najwyższej jakości, tradycyjnych i sprawdzonych materiałów budowlanych i wyposażony w nowoczesną, elektryczną, szybką i cichą windę. Bogata oferta mieszkań obejmuje lokale w standardzie deweloperskim co stwarza nabywcom szerokie możliwości aranżacyjne.

Innowacyjnym rozwiązaniem, praktykowanym przez MTM w nowobudowanych inwestycjach będzie indywidulana strefa fitness dedykowana wyłącznie mieszkańcom danego budynku. Podobnie jak przy inwestycji PODMIEJSKA NOWA to nowatorskie rozwiązanie ma nie tylko podnieść standard inwestycji ale przede wszystkim umożliwić mieszkańcom dbanie o kondycję fizyczną bez konieczności wykupowania karnetów na siłownie i szukanie komfortowego miejsca treningowego poza osiedlem. Warto jeszcze raz podkreślić, iż sala fitness będzie wyposażona w urządzenia wysokiej klasy a wejście do strefy fitness będzie dostępne wyłącznie za pomocą kart magnetycznych wydawanych właścicielom lokali w danym bloku.

Osiedle Wzgórza Kalisza położone jest w najspokojniejszej i najcichszej dzielnicy Kalisza, która jednocześnie, poprzez dobrą infrastrukturę drogową, zapewnia sprawny i szybki dojazd do Centrum Miasta. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru Tyniec wyklucza możliwość prowadzenia tam działalności przemysłowej, przeznaczając teren pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne z nieuciążliwymi usługami służącymi mieszkańcom. Takie postanowienia Planu gwarantują mieszkańcom niczym niezakłócany komfort i ciszę oraz zapewniają, iż walory przyrodnicze i czystość powietrza nie zostaną zdegradowane.

Wszystko przemyślane w najdrobniejszym detalu z myślą o tych, którzy chcą cieszyć się urbanistycznymi przywilejami i  udogodnieniami a jednocześnie odpocząć od zgiełku i gwaru miejskiego.

Rozbudowana infrastruktura tj. szkoła podstawowa, przedszkole, basen, Aqua Park dla najmłodszych, boiska sportowe sklepy i punkty usługowe a równocześnie bogactwo terenów spacerowych i rowerowych sprawiają, iż wybór Osiedla „WZGÓRZA KALISZA” jako miejsca zamieszkania  to idealna decyzja  na długie lata.  

Decydując się na zakup mieszkania na Osiedlu WZGÓRZA KALISZA, zapłacą Państwo za lokal mieszkalny natomiast w „prezencie” otrzymają Państwo walory bezcenne jakimi są: najczystsze powietrze  w mieście, strefę fitness indywidualną dla mieszkańców bloku, sąsiedztwo z malowniczymi pełnymi uroku terenami NATURA 2000  na pograniczu z 500 Ha  lasów w Rożdżałach, najwyższy punkt w Kaliszu i piękna panorama Miasta, łatwy i szybki dojazd do Centrum Kalisza oraz gwarancje braku przemysłu i uciążliwej działalności.

Deweloper zaprasza na swoją stronę internetową www.mtmconsulting.pl gdzie już teraz można się zapoznać z ofertą mieszkań na osiedlu PODMIEJASKA NOWA. Niebawem ma stronie dewelopera pojawią się informacje dotyczące kolejnych etapów realizacji osiedla WZGÓRZA KALISZA.

Wizualizacje – © MTM CONSULTING

20.01.2021

03.04.2021

09.05.2021

18.07.2021

10.08.2021 – widok z wieży ratusza

28.08.2021

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Który sportowiec wyróżnił się w tym roku? Rusza zgłaszanie kandydatur

2 grudnia 2021

W Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta...

czytaj więcej»

W Książnicy odbył się Festiwal Pluszowego Misia

2 grudnia 2021

Dzień Pluszowego Misia hucznie świętowano w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu....

czytaj więcej»

Kaliszanie upamiętnili 82. rocznicę pierwszych deportacji kaliskich Żydów

2 grudnia 2021

czytaj więcej»

Odbyła się premiera książki “Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939”

2 grudnia 2021

„Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939” to pierwsza...

czytaj więcej»

Powstał „Fortepian ze strychu” – bajka i audiobook dla dzieci

2 grudnia 2021

Do rąk przedstawicieli kaliskich instytucji i organizacji trafił pakiet promujący...

czytaj więcej»

Pełna para na budowach. Listopad i inwestycje w Kaliszu

2 grudnia 2021

Śródmiejska wróciła do życia, Nowy Świat w połowie otwarty, początek...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter