baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

X Rodzinny Rajd Rowerowy „Z przedszkolakiem na rowerze” [Zdjęcia]

120 rowerzystów wzięło udział 8 czerwca w kolejnej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Z przedszkolakiem na rowerze”, organizowanego przez KTR „Cyklista” w Kaliszu oraz Niepubliczne Przedszkole „Pluszowy Miś” w Kaliszu.

Była to już dziesiąta, jubileuszowa edycja tego rajdu i jak pokazują statystyki, cieszy się on niesłabnącą popularnością. Wśród organizatorów pojawiają się zarówno nowe twarze, jak i te dobrze organizatorom już znane – dzieci, które status przedszkolaka zmieniły na status ucznia już kilka lat temu i dla których „Rajd Przedszkolaka” był niegdyś jedną z pierwszych okazji do podróży na jednośladzie.

Rowerzyści na miejscu zbiórki przed kaliskim teatrem zaczęli się zbierać już po godzinie 8, a podczas oczekiwania na start mogli skorzystać ze znakowania swoich rowerów przez Straż Miejską. Chwilę po godzinie 9, przywitani przez Komandora rajdu, Bartosza Spychalskiego, Prezesa Kaliskiego Oddziału PTTK, Mateusza Przyjaznego, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Pluszowy Miś”, Ewę Muszyńską-Winowicz oraz Koordynatorkę rajdu ze strony przedszkola, Beatę Spychalską, jak i po omówieniu zasad bezpieczeństwa, cała grupa ruszyła na trasę.

Jaka sama nazwa rajdu wskazuje, była to impreza skierowana przede wszystkim do najmłodszych miłośników jazdy na rowerze, tak więc zarówno trasa, jak i prędkość jazdy, dostosowane były właśnie do nich. Tak samo dostosowane do nich były ich środki transportu – dzieci trasę pokonywały na własnych dwu- i czterokołowych rowerkach, na fotelikach, w przyczepkach i na holu.

Po kilkukilometrowej trasie wszyscy miłośnicy jednośladów dotarli bezpiecznie na metę usytuowaną nad zalewem w Szałem. Tam czekała już na nich moc atrakcji – bańki mydlane, przeciąganie liny, malowanie na folii oraz pakiety upominków dla wszystkich dzieci. Każde dziecko otrzymało również imienny dyplom, mogło podbić swój turystyczny dzienniczek specjalną rajdową pieczątką oraz przykleić na kasku naklejkę przekazaną przez Stowarzyszenie Kask jest Cool. Na zainteresowanych czekały również regulaminy odznak turystycznych. Nikt nie wyjechał też w drogę powrotną z pustym brzuchem. W tej iście festynowo-piknikowej atmosferze rowerzyści nabierali sił do powrotu. A siły te były nie bez znaczenia – dla niejednego młodego miłośnika jazdy na rowerze trasa ta była bowiem najdłuższą w ich dotychczasowej kolarskiej karierze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie www.cyklista.kalisz.pl oraz wideorelacji z rajdu na stronie: www.fb.watch/sCT82LK3Jv/

Komandorem rajdu był Bartosz Spychalski.

Koordynatorem rajdu z ramienia przedszkola była Beata Spychalska.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim sponsorom i organizacjom wspierającym realizację rajdu. Byli wśród nich:

  • Urząd Miasta Kalisza,
  • Auto Centrum Lis,
  • Mlekovita,
  • p. Jerzy Krzak – Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej LAZUR,
  • p. Wioleta Jeziorska, p. Jacek Szczepański, p. Rafał Stokowski, p. Robert Marczak, p. Mateusz Kłos, p. Mateusz Szczepaniak, p. Daniel Dostal, p. Paweł Sopniewski, p. Marcin Gancarek,
  • Straż Miejska Kalisza.

Tekst: Bartosz Spychalski
Zdjęcia: Bartosz Spychalski, Paweł Spychalski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze