baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

XII Kaliskie Miodobranie tuż tuż!

Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Południowej oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zapraszają na XII KALISKIE MIODOBRANIE pod patronatem Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego. To znakomita okazja, by dokonać słodkich zakupów i dowiedzieć się więcej o miodzie i pożytkach z niego płynących. Zapraszamy 3 września 2023 r., od godz. 11.00 do 17.00, na teren placu Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

W programie imprezy znajdą się tradycyjnie targi miodu i produktów pszczelich, bo KALISKIE MIODOBRANIE jest dobrą okazją do zaopatrzenia domowych spiżarni w miód i jego pochodne na nadchodzącą jesień i zimę. Będą także stoiska z unikalnym rękodziełem, naturalnymi kosmetykami, domowymi przetworami, miododajnymi sadzonkami roślin, słodkimi kulinariami oraz pokazy miodobrania i degustacja smakowitego miodu – prosto z ula!
Celem Kaliskiego Miodobrania jest promocja pszczół oraz naturalnych produktów pszczelich, prosto z pasieki. Swój udział potwierdziło ponad 70 wystawców. Nie lada gratką jest pokaz bajki „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska”, która wyświetlana będzie w sali kinowej CKiS. Wstęp wolny.
Z kolei dorośli będą mogli oddać krew w krwiobusie w godz. od 11:00 do 15:00. Dla pierwszych 25 osób organizatorzy przygotowali pszczeli upominek. Jaki? Niech to będzie słodka niespodzianka 😉 Nie zabraknie także wykładu mgr. inż. M. Podlewskiego, który spróbuje odpowiedzieć na pytanie „Czy ziołomiód to wciąż miód?”.

Ponadto będzie można na własne zobaczyć jak wyglądają żywe pszczoły oraz jak pozyskuje się miód. Pod koniec dnia będzie można wziąć udział w konkursie wiedzy o pszczołach. A całość uświetnią nam występy artystyczne oraz słodkie kulinaria z miodem.
Wydarzeniem towarzyszącym Kaliskiemu Miodobraniu będzie Piknik NGO, organizowany przez Miasto Kalisz, Kaliską Radę Działalności Pożytku Publicznego oraz Fundację Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości.

Stoiska NGO rozmieszczone będą w alejce Parku Miejskiego, wzdłuż ogrodzenia CKiS.

Wśród wystawców znajdować się będą organizacje pozarządowe z Kalisza i subregionu kaliskiego oraz prywatne przedsiębiorstwa, wspierające #TrzeciSektor, ponieważ wydarzenie ma na celu promowanie działań NGO oraz integrację między nimi, a sektorem prywatnym.

Poniżej harmonogram wydarzeń:

11:00 – Otwarcie

11:10 – Rozdanie nagród w konkursie „Gdzie mieszkają pszczoły?”

11:40 – Rozdanie sadzonek lip dla Pszczelarzy RZPWP

11:50 – Przedstawienie przedszkolaków „Pluszaki”

12:00 – Przedstawienie przedszkolaków z „Bursztynowego Zamku”

12:10 – Pokaz taneczny zespołu folklorystycznego „Calisia”

12:15 – Przedstawienie przedszkolaków z „Kolorowy Wiatraczek”

12:25 – Pokaz taneczny zespołu folklorystycznego „Calisia”

12:35 – Przedstawienie przedszkolaków z „Niezapominajka”

12:45 – Koncert zespołu muzyki dawnej „Rodzanice”

13:00 – Pokaz miodobrania (poza sceną)

13:30 – Projekcja filmu „Pszczółka Maja: miodowe Igrzyska” (sala kinowa)

13:30 – Pokaz klubu sportowego tańca i akrobatyki „Lart”

13:40 – Szkoła Jagiellończyk: eksperymenty naukowe

14:50 – Pokaz walki sumo z Towarzystwem Atletycznym Rozum

15:05 – Trening Rugby z Klubem Husaria Kalisz

15:15 – Pokaz miodobrania (poza sceną)

15:50 – Wykład „Czy ziołomiód to wciąż miód?”

16:20 Konkurs wiedzy o pszczołach

16:40 Koncert Stowarzyszenia „anima e corpo”

16:55 Zakończenie

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze