XV Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

Sezon artystyczny 2021/2022 dobiegł końca, ale muzycy Filharmonii Kaliskiej nie zamierzają na czas wakacji chować swoich instrumentów do futerałów. Przed nami XV edycja Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski a wraz z nią szereg koncertów plenerowych w wyjątkowych miejscach naszego miasta.

Tegoroczną edycję zainauguruje koncert Big Bandu Filharmonii Kaliskiej pt. „Tribute to SOUL”. Jest to projekt poświęcony wybitnym artystom, których twórczość na stałe wpisała się w historię światowego soulu. Najpiękniejsze, niezapomniane i ponadczasowe przeboje m.in. Arethy Franklin, Niny Simone, Etty James i Steviego Wondera, stylowe aranżacje oraz energetyczne brzmienie to z pewnością duże atuty tego wieczoru.

W świat muzyki soul zabiorą Państwa: wspaniała wokalista Monika Urlik (znana z The Voice of Poland) oraz kaliscy filharmonicy tworzący Big Band – zespół, który zdążył już przyzwyczaić lokalną publiczność do wyjątkowych, koncertowych wrażeń. 8 lipca o godz. 20:30 spotykamy się na Rozmarku, aby dać się porwać muzyce SOUL- muzyce duszy!

Kolejne lipcowe koncerty odbywać się będą w każdy piątek o godz. 18:00 pod Basztą Dorotką, w sierpniu zaś zapraszamy Państwa w soboty na godz. 18:00 do Parku Przyjaźni.

15 lipca w programie koncertu IMPRESSIONS usłyszymy smooth jazzowe impresje naszych filharmoników, trębacza – Lechosława Nowaka i wiolonczelisty Bartłomieja Fromma na popularne tematy muzyki klasycznej i filmowej. Muzykom towarzyszyć będą gościnnie Maria Szczap (wokal), Tomasz Ratajczak (fortepian) oraz Marcin Mańka (gitara). Filmowe dźwięki koncertu to przede wszystkim motywy zaczerpnięte z twórczości Ennio Morricone.

Słynne tanga, muzyka klezmerska i rozrywkowa z każdego zakątka globu w autorskich aranżacjach to program, jaki czeka na Państwa 22 lipca. Accorinet Klezmer Band zabierze słuchaczy w podróż przez świat widzianą (a może raczej słyszaną) oczyma wędrowca- klezmera. Muzycy zespołu tocząc ze sobą przedziwny dialog bez słów, prześcigają się
w wirtuozowskich popisach. Ręce wprost składają się do oklasków.

29 lipca za sprawą kwintetu smyczkowego „Libiamo” zrobi się „Barokowo i klasycznie”. Publiczność szczególnie ceni sobie kaliski zespół za autorskie opracowania i aranżacje znanych tematów operowych, lekkość oraz twórczą inwencję. W programie znajdą się  perły muzyki baroku i klasycyzmu, utwory m.in. A. Vivaldiego, J.S. Bacha, G.F. Haendla oraz L. Boccheriniego.

6 sierpnia podczas koncertu  „W Ogrodzie letnim…” Park Przyjaźni wypełnią znane i kochane przez wszystkich przeboje m.in. „Usta milczą dusza śpiewa”, „Miłość Ci wszystko wybaczy” oraz „Przetańczyć całą noc”. Za ich wykonanie odpowie Kwartet Smyczkowy „Folusz” składający  się z muzyków Filharmonii Kaliskiej oraz wokalistka Katarzyna Wieczorek.

Jeśli chcecie się Państwo przekonać, co łączy Grechutę oraz Tuwima z Hiszpanią, zapraszamy na koncert 13 sierpnia. Tego wieczoru na scenie w Parku Przyjaźni zaprezentuje się  Magdalena Lechowska, polska wokalistka o latynoskiej duszy, która wraz ze swoją formacją „POEMA FLAMENCO” (Łukasz Kurzydło –  cajón/ inst. perkusyjne oraz Jakub Bachleda – gitara flamenco) tworzy unikatowy i porywający repertuar łączący polską
i hiszpańską poezję z żywiołowym flamenco. Widowisko dopełni Kaja Będkowska-Klar- tancerka, choreografka i założycielka krakowskiej szkoły flamenco „La Pasión”.

Finałowa scena należeć będzie do „Maciej Bąk Jazz Sextett” oraz Małgorzaty Biniek. W ich wykonaniu usłyszymy klasykę polskiej muzyki rozrywkowej w nowych jazzowych aranżacjach. Powrócimy do najważniejszych utworów takich legend jak Czesław Niemen, Zbigniew Wodecki czy Andrzej Zaucha.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. W przypadku złych warunków atmosferycznych koncerty odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu.

Źródło: Filharmonia Kaliska

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Ile kosztuje edukacja najmłodszych? Ceny wyprawki dla pierwszoklasistów

16 sierpnia 2022

Zeszyty, książki, przybory szkolne, stroje sportowe na zajęcia wychowania fizycznego....

czytaj więcej»

Dożynki w gminie Mycielin 2022

16 sierpnia 2022

Już 21 sierpnia w Słuszkowie odbędą się dożynki gminy Mycielin....

czytaj więcej»

Koncert Kathii w Opatówku

16 sierpnia 2022

W piątek 26 sierpnia do Opatówka przyjedzie młoda, utalentowana wokalistka...

czytaj więcej»

Gdzie w Kaliszu najłatwiej o wypadek?

16 sierpnia 2022

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na rondzie, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami...

czytaj więcej»

Koniec objazdu ul. Częstochowskiej

16 sierpnia 2022

Linie 3A, 3B, 3C, 3D, 9: Od dnia 17 sierpnia...

czytaj więcej»

Zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy

16 sierpnia 2022

Zmiany wprowadzone 25 czerwca w rozporządzeniu w sprawie maksymalnej wysokości...

czytaj więcej»