baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

XXI Bieg Urwisa za nami

Po raz XXI Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza oraz Komenda Hufca ZHP byli organizatorami „Biegu Urwisa”. Do udziału w imprezie zgłosiło się 18 drużyn reprezentujących kaliskie szkoły podstawowe. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bajki Disneya”.

W rajdzie wystartowali uczniowie klas V z kaliskich szkół podstawowych. Każda drużyna składała się z trzech zawodników. Młodzież uczestnicząca w zawodach co roku wybierana jest przez poszczególnych pedagogów szkolnych. W Parku Przyjaźni, gdzie odbywał się rajd, rozmieszczone zostały stanowiska, na których uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami. Uczniowie musieli wykazać się nie lada kreatywnością oraz pomysłowością podczas wykonywania poszczególnych zadań.

W tym roku w rajdzie uczestniczyło 18 kaliskich szkół podstawowych. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 51 uczniów wraz z opiekunami. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie „urwisów” do wybierania zdrowych i aktywnych form spędzania czasu wolnego, a także rozwijania umiejętności logicznego myślenia oraz współpracy w zespole.

Każdy uczestnik otrzymał upominek oraz dyplom za udział w rajdzie. Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Kaliszu wręczyli wspólnie Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu kom. Paweł Tomczyk oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu Janusz Sibiński. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani przez organizatorów pyszną grochówką.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze