XXIV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MOTORYZACYJNY

Polski Związek Motorowy wspólnie z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego organizuje Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Turniej skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Głównym założeniem turnieju jest propagowanie prawidłowych postaw w ruchu drogowym i działanie na rzecz jego poprawy. Popularyzowanie znajomości przepisów czy kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu rogowego to jedne z korzyści organizowanego konkursu.

Wczoraj w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku odbył etap rejonowy XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym udział wzięło jedenaście szkół ponadpodstawowych z powiatów: kaliskiego, ostrowskiego, kępińskiego i jarocińskiego. Dla uczestników przygotowano pięć konkurencji.

1. Test wiedzy obejmujący zagadnienia zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym.
2. Przygotowanie pojazdu do jazdy – konkurencja polegała na sprawdzeniu przez uczestnika stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu przed rozpoczęciem jazdy.
3. Jazda sprawnościowa motorowerem – tor przeszkód – konkurencja praktyczna polegająca na bezpiecznym i technicznym przejechaniu określonej przez organizatora etapu trasy.
4. Jazda sprawnościowa samochodem – konkurencja polegała na bezpiecznym i technicznym przejechaniu wyznaczonej przez organizatora etapu trasy.
5. Pierwsza pomoc przedmedyczna – konkurencja polegająca na udzieleniu pomocy przedmedycznej osobie pokrzywdzonej.

Każdą ze szkół reprezentował trzyosobowy zespół. Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyła reprezentacja Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie, trzecie miejsce natomiast reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się – Krystian Bączkiewicz z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu.

źródło: KMP w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Świadkowie zdarzenia poszukiwani!

29 maja 2022

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu...

czytaj więcej»

Upamiętnili bohaterów walk o Monte Cassino

29 maja 2022

Delegacja samorządowców z terenu naszego województwa przebywała między 17 a...

czytaj więcej»

Festiwal w Żelazkowie

28 maja 2022

Już jutro w Żelazkowie odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych i...

czytaj więcej»

Płyty, winyle i kasety z całego świata w galerii Amber

28 maja 2022

Wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski zawitali dziś do Galeria...

czytaj więcej»

W muzycznym świecie zwierząt

28 maja 2022

Czy spotkaliście kiedyś w filharmonii kangury, żółwie albo kukułkę? Może...

czytaj więcej»

Dzień Dziecka w mieście!

28 maja 2022

Dzień Dziecka zbliża się do nas wielkimi krokami! Z tej...

czytaj więcej»