Z Francji do MKS-u

Kolejny transfer Energi MKS-u Kalisz. Na prawym rozegraniu w przyszłym sezonie zobaczymy Kamila Adamczyka, który w ubiegłym sezonie grał we francuskim Sarrebourg Moselle Sud Handball. O miejsce na parkiecie będzie rywalizował z Gracjanem Wróblem, który zostaje w kaliskim zespole.

Kamil Adamczyk to 24-letni, leworęczny zawodnik z dobrymi warunkami fizycznymi, mierzący 197 centymetrów i dysponujący bardzo silnym rzutem z drugiej linii. Jest wychowankiem Wybrzeża Gdańsk, a po raz pierwszy zgłoszony do rozgrywek został w 2016 roku, kiedy pomorski klub występował jeszcze na parkietach I ligi. Na początku występował głównie w II-ligowych rezerwach, a sezon 2016/17 spędził na wypożyczeniu w SPR GKS Żukowo. Po sezonie wrócił do Gdańska i zadebiutował w, już wtedy superligowym, zespole. W kolejnych latach zdobywał coraz więcej zaufania szkoleniowców Wybrzeża, w dwóch ostatnich sezonach w klubie będąc jednym z głównych strzelców drużyny i przekraczając liczbę 70 bramek w sezonie. Latem 2021 roku skorzystał z oferty Sarrebourg Moselle Sud Handball występującego we francuskiej LNH ProLeague, a w zakończonym niedawno sezonie zagrał w 29 meczach zdobywając 42 bramki. 

Drugim z prawych rozgrywających w drużynie MKS-u w przyszłym sezonie będzie Gracjan Wróbel. 20-latek rozwija się w naszych barwach od dwóch sezonów, w ubiegłym zdobywając swoje premierowe bramki w rozgrywkach PGNiG Superligi. Trener Paweł Noch w większym wymiarze czasowym wykorzystywał go również w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski, gdzie kaliscy szczypiorniści dotarli do półfinału. Gracjan jest również regularnie powoływany do Młodzieżowej Kadry Narodowej.

Powoli kończy się ogłaszanie składu na sezon 2022/23. Nowymi zawodnikami w zespole będą Jan Hrdlicka, Krzysztof Szczecina, Jędrzej Zieniewicz, Patryk Biernacki, Wiktor Karpiński i Kamil Adamczyk. Kontrakty z kolei do tej pory przedłużyli Maciej i Konrad Pilitowscy, Piotr Krępa, Mateusz Góralski, Michał Drej, Mateusz Kus, Kamil Pedryc i Gracjan Wróbel. 

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Polityczne trzęsienie ziemi wokół Pawła Bąkowskiego!

1 lipca 2022

Były 5-minutowe przerwy, które zamieniały się w przerwy kilkugodzinne. Były...

czytaj więcej»

Podsumowanie 1 półrocza Dialogów Literackich

1 lipca 2022

W pierwszym półroczu 2022 roku odbyło się 6 spotkań Dyskusyjnego...

czytaj więcej»

“Story on/off” – wystawa Roberta Kuśmirowskiego

1 lipca 2022

W towarzystwie Roberta Kuśmirowskiego twórcy ekspozycji „Story ON/OFF”, oraz wiernej...

czytaj więcej»

Konkurs na projekt logo “CBZC”

1 lipca 2022

W związku z utworzeniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości policja ogłosiła...

czytaj więcej»

XV Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

1 lipca 2022

Sezon artystyczny 2021/2022 dobiegł końca, ale muzycy Filharmonii Kaliskiej nie...

czytaj więcej»

Medal dla prof. Stefana Kowala

1 lipca 2022

Za wybitne osiągnięcia w nauce, zaangażowanie w działalność dydaktyczną oraz...

czytaj więcej»