baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Z Hamm do Kalisza po śladach przeszłości

Czternastu uczniów Märkisches Gymnasium z Hamm odwiedziło wczoraj Kalisz. W ramach projektu historycznego z programu Erasmus wraz z nauczycielami przez 10 dni zwiedzają miejsca pamięci w Polsce. Odwiedzili już Kraków, Oświęcim i Warszawę, dziś spędzają czas w naszym mieście.

 W sali recepcyjnej ratusza spotkał się z młodzieżą z Hamm wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.
– Witam Was w Kaliszu, w pięknej Sali Recepcyjnej im. Ignacego Adama Bujnickiego. – Kalisz szczyci się najstarszą metryką pisaną wśród polskich miast, najstarszym Parkiem Miejskim i jednym z najstarszych teatrów w Polsce – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.


Podczas wizyty w Kaliszu uczniowie spędzili kilka godzin w towarzystwie swoich rówieśników z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka. Podczas wizyty w szkole poznali polski system szkolnictwa, uczestniczyli w lekcjach historii, obejrzeli wystawy poświęcone kaliskim Żydom i miejscom pamięci oraz uczestniczyli w warsztatach na temat kultury pamięci. Nie zabrakło także zwiedzania miasta, przygotowanego przez uczniów i nauczycieli „Asnyka”.


Po południu goście z Niemiec obejrzeli ekspozycję multimedialną w ratuszu oraz podziwiali panoramę miasta z tarasu widokowego na wieży.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze