Z przedszkolakiem na rowerze

Mimo padającego deszczu ponad 70 osób wzięło udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Z przedszkolakiem na rowerze”. Odbyła się już siódma edycja rajdu, organizowanego przez Klub Turystyki Rowerowej „Cyklista” w Kaliszu i Niepubliczne Przedszkole „Pluszowy Miś”.

Rajd zaczął się zbiórką o godz. 10.00 przed kaliskim teatrem, skąd uczestnicy wyruszyli przez Park Miejski do Szałego. Był to rajd skierowany przede wszystkim do dzieci, zarówno trasa rajdu, jak i prędkość jazdy, dostosowane były do najmłodszych. Dzieci przemierzały trasę na różne sposoby – w przyczepkach, na własnych rowerkach lub na specjalnych fotelikach rowerowych. 
Na mecie, która była zlokalizowana nad zalewem w Szałem, na wszystkie dzieci czekały pamiątkowe dyplomy, upominki oraz nagrody w konkursie na rowerowe prace plastyczne lub związane z jednośladami wierszyki i piosenki, a także zdrowy poczęstunek. Pogoda nie pozwoliła jednak na zaplanowane wcześniej zabawy dla dzieci. Po krótkim odpoczynku wszyscy wspólnie wrócili przed teatr. Komandorem rajdu był Bartosz Spychalski, koordynatorem z ramienia przedszkola była Beata Spychalska.

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza; Fot.: B. Monczyński, B. Spychalski, P. Spychalski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze