Z przedszkolakiem na rowerze

Mimo padającego deszczu ponad 70 osób wzięło udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym "Z przedszkolakiem na rowerze". Odbyła się już siódma edycja rajdu, organizowanego przez Klub Turystyki Rowerowej "Cyklista" w Kaliszu i Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś".

Rajd zaczął się zbiórką o godz. 10.00 przed kaliskim teatrem, skąd uczestnicy wyruszyli przez Park Miejski do Szałego. Był to rajd skierowany przede wszystkim do dzieci, zarówno trasa rajdu, jak i prędkość jazdy, dostosowane były do najmłodszych. Dzieci przemierzały trasę na różne sposoby – w przyczepkach, na własnych rowerkach lub na specjalnych fotelikach rowerowych. 
Na mecie, która była zlokalizowana nad zalewem w Szałem, na wszystkie dzieci czekały pamiątkowe dyplomy, upominki oraz nagrody w konkursie na rowerowe prace plastyczne lub związane z jednośladami wierszyki i piosenki, a także zdrowy poczęstunek. Pogoda nie pozwoliła jednak na zaplanowane wcześniej zabawy dla dzieci. Po krótkim odpoczynku wszyscy wspólnie wrócili przed teatr. Komandorem rajdu był Bartosz Spychalski, koordynatorem z ramienia przedszkola była Beata Spychalska.

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza; Fot.: B. Monczyński, B. Spychalski, P. Spychalski

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter