Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Za dużo kolędowania? „Albo i Nie”! – zespół odgraża się, że to nie koniec

Tradycje kolędnicze sięgają wieleset lat wstecz, ale również i dziś te radosne pieśni cieszą się sporą popularnością. Tytułowe „odgrażanie” nawiązuje do słów członków zespołu „Albo i Nie”, którzy w ten sposób reagują na pytania czy trzecia z wydanych płyt była już tą ostatnią. Grupa w ten weekend da w naszej okolicy trzy koncerty kolęd, a na jej występy zaprasza Fundacja Światło i Sól. Pierwszy z koncertów już dzisiaj wieczorem w Stawiszynie.

Spotkanie z kolędami w Stawiszynie, ale także i później w Godzieszach Wielkich oraz Kaliszu, będzie okazją by ich posłuchać w wykonaniu zespołu „Albo i Nie”, który swoją działalność rozpoczął w 2011 roku. W jego skład wchodzą: wokalista Bartosz Zdechlikiewicz, mandolinista Marcin Solik, gitarzysta Wojciech Zakowicz oraz basista Michał Rostański. Grupa ma na swoim koncie kilka ogólnopolskich oraz międzynarodowych nagród, a zdobyła je m.in. na festiwalu Yapa w Łodzi, Kropka w Głuchołazach, Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie czy Złote Tłoki w Katowicach. Dwa lata po utworzeniu zespołu, nagrał on swoją pierwszą płytę zatytułowaną krótkim „Tak”, a w roku 2014 wystąpił w programie Must Be The Music, gdzie dotarł do półfinału. Nawiązując do weekendowego koncertowania, czterej muzycy z „Albo i Nie” nagrali płytę kolędową „Cudów Czas” w roku 2017. „Repertuar zespołu składa się z piosenek autorskich. Niebanalne teksty w połączeniu z ciekawymi aranżacjami wokalno-instrumentalnymi zapewniają słuchaczom wiele pozytywnych wrażeń, przenosząc ich w krainę nastrojowej poezji śpiewanej niepozbawionej uśmiechu” – tak o swojej twórczości mówią sami artyści.

Pierwszy z występów, w ramach wspomnianego koncertowego cyklu, zaplanowano dziś na godzinę 19:00 w parafii św. Bartłomieja w Stawiszynie. W sobotę będzie okazja spotkać się z zespołem w Godzieszach Wielkich o 18:30, a dzień później artyści wystąpią w kaliskiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego o 12:30.

Fot. Fundacja Światło i Sól

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze