Za kierownicą z zakazem prowadzenia pojazdów

Pięć lata pozbawienia wolności grozi 22-letniemu kierowcy osobowego renault zatrzymanemu do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Wsiadanie za kierownicę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem i niesie za sobą poważne konsekwencje. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy. Jedną z nich był 22-latek zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej na terenie Kalisza. W trakcie kontroli okazało się, że wobec kierującego sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierowca już wkrótce odpowie przed sądem. Policja przypomina, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi ponad cztery lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.


Źródło: KMP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter