baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Za kulisami polskich misji wojskowych

Dowodził obroną Karbali, brał udział w operacjach wojskowych w Afganistanie i Iraku. Prorektor Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie – przyjechał specjalnie po to, aby spotkać się z kaliską młodzieżą w Akademii Kaliskiej.

Pułkownik przybliżył młodzieży jaki wpływ ma Dowódca na budowanie morale w warunkach bojowych. Przywództwo w sytuacjach przełomowych – studium przypadku na przykładzie Ratusza Karbali. Poruszano temat m.in. autorytetów, struktury wojska, służby kobiet. „Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego jak się tam zachowamy, nie jesteśmy w stanie przeszkolić żołnierza pod względem psychologicznym. Dlatego ważne są autorytety, zaufanie”. – informuje Płk. Kaliciak

Odbyła się również rozmowa na temat nowoczesnej technologii wojskowej. Grzegorz Kaliciak zapewniał, że „nic nie zastąpi siły żywej, nic nie zastąpi człowieka, nigdy”.

Pojawiły się również pytania dotyczące rozwiązań systemowych, powrotu przysposobienia obronnego. Obecni w sali nauczyciele zwrócili uwagę na zapotrzebowanie takiego przedmiotu, który mógłby poruszać tematy związane z tym jak należy zachowywać się w czasie wojny. Natomiast Płk. Grzegorz uważa, że „ciężko jest uczyć osoby niepełnoletnie, tego jak należy posługiwać się bronią. Tego typu zajęcia powinny odbywać się na studiach”.

W spotkaniu wzięli udział m.in. uczniowie Wydziału Nauk Społecznych Akademii Kaliskiej, oraz uczniowie Ekonomika.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze