Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Za szybko i z promilami

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 25-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Dalsze decyzje w stosunku do nieodpowiedzialnego kierowcy podejmie sąd.

Zdrowy rozsądek kierowców to jeden z głównych czynników, który ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tego jednego zabrakło 25-letniemu kierowcy zatrzymanemu do kontroli drogowej na ul. Łódzkiej w Kaliszu. Powodem kontroli kierowcy mercedesa była nadmierna prędkość. 25-latek w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje organicznie do 50 km/h jechał z prędkością, 72 km/h.

W trakcie kontroli policjanci z drogówki nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy mercedesa. Przeprowadzone badanie trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. 25-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Mężczyzna nie tylko stracił już prawo jazdy, ale również odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo jakim jest prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Sprawcy tego przestępstwa grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Oczywiście kierowca nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Lekceważenie obowiązujących przepisów i brak zdrowego rozsądku na drodze, to nadal w wielu przypadkach czynniki generujące tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze