baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

„Zabawa z poezją” – wyniki konkursu

W sobotę 14 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się finał konkursu recytatorskiego „Zabawa z poezją”, który dał świadectwo, jakich zdolnych, wrażliwych i zorientowanych na rozwój uczestników wyłoniły wszystkie etapy konkursu.

Konkurs ten, jako jeden z najstarszych odbywających się cyklicznie od wielu lat w MDK, pokazał, że jest ciągle młode grono, które chętnie podejmuje wyzwanie, staje na scenie i recytuje klasyków poezji i prozy.

Poziom finału był w tym roku niezwykle wysoki i wyrównany, uczestnicy byli świetnie przygotowani, a licznie zgromadzona publiczność w pełnym skupieniu wysłuchała kilkudziesięciu utworów prezentowanych przez finalistów. To deszczowe przedpołudnie zamieniło się w ucztę dla naszego ucha, a dla uczestników będzie to na pewno wspomnienie i cenne doświadczenie, które zapamiętają na długo! A może ktoś z nich właśnie odkrył, że to jest to, co chce kiedyś robić… czarować słowem?

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Wielkie brawa dla wszystkich finalistów „Zabawy z poezją”! Byliście wspaniali! Jury w składzie: Izabela Fietkiewicz – Paszek – Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu, Małgorzata Jackowska – polonista, koordynator do spraw wspomagania kaliskich szkół, Małgorzata Piechowiak – nauczyciel MDK i Magdalena Żarnecka – organizator imprez MDK po wysłuchaniu 26 recytatorów finalistów w dwóch kategoriach wiekowych postanowiło:

  • w kategorii klas 0-3 I miejsce oraz tytuł Najlepszego Recytatora Roku Szkolnego 2022/2023 przyznać Michałowi Ptakowi ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu

Wyróżnienienia:

1. Jagoda Kowalczyk z Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu

2. Hanna Rokicka z Szkoły Podstawowej nr 9 w Kaliszu

3. Miłosz Wojtczak zgłoszenie indywidualne

  • w kategorii klas 4-8 I miejsce oraz tytuł Najlepszego Recytatora Roku Szkolnego 2022/2023 przyznać Julii Rubińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu

Wyróżnienie:

1. Oskar Wojsa z Szkoły Podstawowej w Koźminku

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki oraz pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy statuetki ufundowane przez organizatorów: Młodzieżowy Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Kaliszu.

Źródło: MDK Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze