reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Zabiegi z wykorzystaniem robota i w towarzystwie gości z Wielkiej Brytanii

W czwartek 27 stycznia, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu odbyły się innowacyjne zabiegi z wykorzystaniem robota do chirurgii małoinwazyjnej – zrobotyzowanego ramienia wspierającego pracę chirurga.

Zabiegi wykonał Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej w towarzystwie gości z Polski i Wielkiej Brytanii. Jak wskazuje Kierownik oddziału dr Sławomir Kaczmarek – ,,Wykorzystanie robota podczas zabiegu niesie wiele korzyści dla szpitala i zespołu: bezpośrednia kontrola operatora zwalnia asystenta kamery, a w razie potrzeby pozwala na przeprowadzenie zabiegu przez jedną osobę. W tym czasie osoba zwolniona z asysty przy kamerze może wykonywać inne zadania w obrębie bloku operacyjnego lub oddziału chirurgicznego”.,,Stabilny obraz utrzymywany przez robota zapewniający perfekcyjną wizualizację bez drgań oraz zwiększenie kontroli operatora przekłada się na bezpieczeństwo dla pacjenta i zespołu, a skrócenie czasu zabiegu nawet o 20 % wynika z bezpośredniego wpływu operatora na ruchy robotycznego asystenta” – podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala.Robot laparoskopowy może stanowić dodatkową korzyść dydaktyczną dla studentów i początkujących lekarzy, będąc doskonałym uzupełnieniem symulatorów laparoskopowych wysokiej wierności.Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii Chirurgia w WSZ Kalisz wykonuje zabiegi onkologiczne w zakresie jelita grubego metodą laparoskopową, realizując standardy europejskie i światowe w tym zakresie. ???Sukcesy naszych chirurgów przekładają się wprost na zdrowie i zadowolenie operowanych w WSZ Kalisz pacjentów.

Źródło: Szpital Kalisz/FB


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze